30 Eylül 2012 Pazar

HANGI TIP EGZERSIZ KALCA ERITIR-SIKILASTIRIR-GUZELLESTIRIR?

Kalça Eritme Egzersizi Nasıl Yapılır?

Kalçalarımız gerek yeterli yürümemekten, gerekse masa başında çalışanların koltuklarında kalça byümesine engel olamamasıdır.Hayal ettiğiniz kusursuz ve sıkı kalçalara sahip olmak uygulayacağınız basit egzersizlerle çok kolay! İşte uzmanlarınsıkı kalçalar için tavsiyeleri…

Son günlerde çok moda olan kalça kaldırma ya da dikleştirme aslında herkesin merak ettiği bir konudur. Celebrity Fitness eğitmenlerinden Japonya Miss Fitness’ı Miho Araki ile squat hareketi ile nasıl sıkı popolara kavuşabileceğimizi anlatıyor.

Kalçaları sıkılaştırmak, popo kaldırmak, basenleri ve bacakları sıkılaştırarak kuvvetlendirmek için alt ekstremite için en efektif harekettir. Tek harekette en çok kalori yakabileceğiniz hareketlerin başında gelen çömelme veya diğer adıyla squat vücudun en büyük kas gruplarından biri olan bacak kaslarını çok etkili bir şekilde çalıştırır fonksiyonel bir egzersizdir. Günlük yaşamı kolaylaştırır, yataktan kalkarken merdivenden çıkarken kullandığınız kas gruplarıyla aynı kas grupları çalıştırır.

Kalça sıkılaştıran egzersizler

Dizler hafif bükülü bir şekilde düz ayakta durun. Ayaklarınızı kalça genişliğinde açın. Parmak uçları karşıya baktığından emin olun.

Dirseklerinizi bükün ve her iki kolunuzu da boksör pozisyonunda tutun.

Dik durun; kulak, omuz ve kalça tek çizgide olsun. Dizlerinizi bükerek squat pozisyonunda oturun. Bir sandalyede oturuyormuş gibi.

Daha ileri zorlayıcı bir egzersiz için oturma pozisyonunda vücudunuzu geriye doğru alçaltın.

Vücut ağırlığınızı parmak uçlarına değil topuklara vererek vücut ağırlığınızı dengeleyin.

Dizlerinizi parmak uçlarınızı geçmeyecek şekilde ayak bileğinizin hizasında tutun.

Aşağı squat yaparken nefes alın, kalçalarınızı sıkarak ayağa kalkarken nefes verin.

Ağırlığı poponuza ve bacaklarınıza vererek çömelin. 1 saniye bekledikten sonra yavaşça doğrulun. 2 set olarak 8-10 tekrar yapmanız yeterli olacaktır.


Etiketler: güzel kalçalar foto, güzel kalçalar için egzersiz, güzel kalçalara nasıl sahip olunur, güzel kalçalara sahip olmak, kalçaları sıkılaştırmak, kalçaları sıkılaştırmak için, sıkı kalça hareketleri, sıkı kalça ve bacaklar, sıkı kalçalar için, sıkı kalçalar için egzersiz
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

YORUMLARINIZ EDİTÖR ONAYINDAN SONRA YAYINLANACAKTIR.