30 Eylül 2012 Pazar

SAC NASIL YIKANMALI?

Saç nasıl yıkanmalı ?

Saçlarınız donuk mu görünüyor? Saç maskesinden istediğiniz etkiyi alamıyor musunuz?
Saç kremi kullanmaktan korkuyor musunuz? İşte soruların yanıtları ve daha fazlası...

Saç yıkamanın en iyi yolu nedir?
 
Mümkün olduğunca az miktarda şampuan kullanın. Şampuanı; saç derinize masaj yaparak sürün ve bu sayede kan akışını hızlandırın. Saçlarınızı duruladıktan sonra bir miktar saç kremini saç uçlarınıza sürüp iki dakika bekletin. Saçlarınızı durulayın ve tekrar durulayın.
 
Saçlarımı ne sıklıkta yıkamalıyım?
 
Eğer bir gün saçınızı yıkamadan durabiliyorsanız; iki günde bir yıkayın. Kışın daha az yıkamaya çalışın çünkü kış mevsiminde hem hava daha kurudur hem de merkezi ısıtma sistemleri saçınızı nem yönünden zayıflatır.
 
Saçlarımı iki kere şampuanlamam şart mı?
 
Eğer her gün ya da iki günde bir yıkanma alışkanlığına sahipseniz; saçlarınızı yalnız bir kere şampuanlamanız yeterlidir. Bu sayede saç derisindeki doğal yağları da korumuş olursunuz.
 
Saçlarımı düzenli yıkamama rağmen saçlarım neden donuk görünüyor?
 
Saçtaki donukluğun genel nedeni yetersiz durulamadır. Biraz şampuanla saç derinize 30 saniye boyunca masaj yapın ve durulama işlemini üç defa tekrarlayın.
 
Saçlarımın hafif ıslak kalması zararlı mıdır?
 
Saçlarınızı sıcak fönle tamamen kurutmak, saç tellerinizin kırılmasına yol açar. En doğrusu saçlarınızı hafif nemli bırakıp kendi kendine kurumasını beklemektir.
 
Saç kremi kullanmak zorunda mıyım?
 
Saç türünüze göre krem ihtiyacı değişiklik gösterebilir. Kuru, uzun ve kalın telli saçlarınız varsa; her yıkamada saç kremi kullanmaya özen gösterin. İnce telli ve normal saçlarınız varsa; haftada bir kez kullanabilirsiniz.
 
Saç maskelerini nasıl uygulamalıyım?
 
Bitkisel ya da kozmetik saç maskelerinden en iyi performansı almak için maskeyi saçlarınıza uyguladıktan sonra sıcak havlu sarın. Bu sayede maskenin içeriğindeki etken maddeler; saçlarınıza daha iyi nüfuz edecektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

YORUMLARINIZ EDİTÖR ONAYINDAN SONRA YAYINLANACAKTIR.