29 Eylül 2012 Cumartesi

TEN RENGIME UYUMLU KIYAFETI NASIL SECICEM?

Ten rengine göre kıyafet seçimi nasıl yapılır?

 Şık görünmek için, ten rengi ile kıyafetlerde seçilen renklerin uyumuna dikkat etmek gerekir. Ten renginin yanı sıra saç ve göz rengi de bedeninize uygun renkleri belirlerken dikkate alınmalı.

Esmer tenli ve siyah saçlılar hemen tüm renklerde giysileri iyi taşırlar. Biraz dikkat çekmek isteyenlere beyaz ya da kan kırmızısı gibi tenleriyle kontrast renklerden faydalanmaları önerilir.

Dikkat edilmesi gereken, tunç ve dore renkler gibi ten rengini donuk gösterecek sarımsı tonlardan kaçınmaktır.

Açık tenliler giyim için ideal tonlarını belirlerken saç renkleriyle uyuma özellikle dikkat etmeli. Açık tenli ve sarışınlar pembe renk konusunda en avantajlı olanlardır.

Toz pembe, bebek mavisi, eflatun, yeşilin birçok tonu, pastel renkler rahatça kullanılabilir. Çok açık renklerden ise kaçınılmalı.

Açık tenli ve kızıl saçlılar ise açık yeşil, sarının koyu tonları, açık turuncu, mercan ve gri-mavi tonlarında giyinebilirler. Mercan rengi de açık tenli kızılların iyi taşıdığı tonlardandır.

Buğday tene en iyi uyum sağlayan renklerin başında mavi ve lila gelir. Buğday tenli ve sarışınlar pembe ve açık mavi tonlarını mutlaka kullanmalı. Kırmızının koyu tonları ile parlak maviler ise mizacı olduğundan sert, kişiyi fazla ciddi göstereceğinden önerilmez.

Etiketler: ten, tene göre, ten rengi, fashion, giyim  hepsiten, tene göre, ten rengi, fashion, giyim, kıyafet renk uyumları, vücut, cilt, giysi, moda, beden, ton, uyumu, giysi seçimi, alışveriş, kıyafet seçimi, tene uygun, kıyafet, renk

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

YORUMLARINIZ EDİTÖR ONAYINDAN SONRA YAYINLANACAKTIR.