31 Ekim 2012 Çarşamba

DIYET KURALLARI?


Diyet yaparken dikkat edilmesi gereken kurallar
Fazla kilolarından kurtulmak isteyenler, hemen diyete başvuruyor ama..

Fazla kilolar bütün kadınların düşmanıdır. Sağlığını korumak ve fazla yağlarından kurtulmak isteyen kişiler, diyete başvururlar. Ama diyet yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Dirençli duramamak diyet yapanların en büyük şikâyetleri arasında yer almaktadır. Uykusuzluk metabolizmanın yavaşlamasına sebep olur bu nedenle 7-8 saatlik düzenli uyku metabolizmanın hızlı çalışması için idealdir.

Çikolata kilo almaya sebep olduğu için bu ihtiyacın karşılanması için siyah çikolata yemek uygun olur. Ayrıca sütlü tatlıları seçmek sizin yararınıza olacaktır. Günde en az 2,5-3 litresu içilmesi sağlık açısından gereklidir. Yenilen yiyeceklerin kolay sindirilmesi için ağızda iyice çiğnenerek öğütülmesi gerekir. Ödem oluşumunu önlemek amacıyla tuz tüketimi en aza indirilmelidir.

Çavdarlı veya tahıllı ekmekler besin daha besleyici oldukları için daha az yemenize sebep olurlar. Bu nedenle tercih edilmelidirler. Çok yağlı yiyecekler özellikle de kızartmalar tamamen hayatınızdan çıkarılmalıdır. Haşlama veya ızgara et yemeye özen gösterin.

Ayrıca sürekli tartılmak üzerinizde stres yaratacağından metabolizmayı zayıflatabilir. Bu nedenle doğru değildir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

YORUMLARINIZ EDİTÖR ONAYINDAN SONRA YAYINLANACAKTIR.