31 Ekim 2012 Çarşamba

ERKEKLER SEKS ICIN NASIL TAHRIK EDILIR?

Erkeklerin tahrik olduğu en hassas noktalar
Erkeklerin en hassas noktalarını bilmek ister misiniz?

Dudaklar

Dudakları sadece iyi bir gülümseme için orada durmuyor. Dudaklarındaki sayısız sinir uçları sayesinde, yalandığında, ısırıldığında, dokunulduğunda ya da öpüldüğünde, beyni “iyi hissetmesi”ni sağlayan endorfin salgılıyor. Rugers Üniversitesi’nden Antropoloji Profesörü ve Why We Love kitabının yazarı Helen Fisher, “Yeni bir ilişkide sadece sarılırken öpüşmek bile, onun hakkında bir fikir sahibi olmanı sağlar” diyor.

Cinsel birleşme olmayacaksa, dudaklarına hâkim ol. Sadece öpüşmek için öpüşmenin anlamını erkekler de bilir. Dudaklarının gücünü kullanarak, onunla ayrılmak üzere kapıdan çıkarken iyi bir öpüşmeyle başını döndürebilirsin.

Karın

Bu bölgede baklavalardan daha fazlasını görmeye hazır ol. Derin kısımlarda beyin sapıyla gerinen vagus siniri yani onuncu kafatası siniri bulunuyor. Stresinin yoğun olduğu zamanlarda sempatik sinir sistemini devreye sokuyor; bu da kavga moduna girmesini sağlıyor. Ancak bu durum, cinsel birleşme sırasında vagus sistemini tam tersi yönde uyarıyor. Yani parasempatik sinir sistemini harekete geçiriyor. Bu da kalp ritmini yavaşlatıyor, tansiyonu dengeliyor ve vücudunun sakinleşmesini sağlıyor.
Biological Psychology’da yayımlanan bir araştırmada, stresli bir etkinlik öncesinde seks yapan çiftlerin sadece ön sevişme yaşayanlara göre daha düşük seviyede kan basıncına sahip olduğu görülmüş. Cinsel birleşme için çok stresli ve hâlsiz olduğunu düşünüyorsan, yanlış fikre kapılmışsın. Bu bir masaj için yorgun olduğunu söylemene benzer. Eğer seks modunda değilsen, o zaman seksi bir spada iyi bir gün geçirmek gibi düşünebilirsin. En azından tüm çabalarına değmiş olacak.

Kaslar

Kasların orgazmla ne alakası mı var? Çok alakası var. He Comes Next kitabının yazarı Doktor Ian Kerner, “Orgazm, yoğun kasılma ve kasların gevşemesi demektir” diyor. Hemen orgazm öncesinde bir erkeğin vücudu her şeyden çok kasılır. Ama ne zaman ki kasılmaları biter, o zaman işi bitmiş demektir. Standart bir erkek orgazma 17 dakikada ulaşabilirken, standart bir kadının orgazma ulaşma süresi 15 ile 25 dakika arasıdır.

Sonuca ulaşmayı ertele. Onu birkaç saniye içerisinde moda sokabiliyor olmanın heyecanına kendini kaptırıp, kendi döngünü unutma. Doktor Kerner, “Onu, aniden sıfırdan 60’a getirmeye çalışma” diyor. Yarı yola geldiğinde (bunu kasılmalarından anlayabilirsin) yaptığın şeyi durdur ve içinden birden 10’a kadar say, sonra yeniden devam et. Birlikte gelene kadar kendini tutmayı dene.

Beyin

Partnerin, seks zincirlerini penisi henüz uyanmadan beyninde kırmış oluyor. Eğer seni yiyecekmiş gibi bakıyorsa, bil ki o sırada beyni iki hormon salgılıyor: Vasopressin (kan basıncını yükselten arka lob hormonu) ve oksitosin (beyindeki arka lob hormonlarından biri). Sex on the Brain kitabının yazarı Deborah Blum, “Bu hormonlar seksüel dürtüleri uyandırırken beraberinde duygusallığı da getirir” diyor. Bu hisler, partnerinle duygusal bağ kurmanı sağlar.

Hemen harekete geç. Ama yapman gerekenlerin sırasını karıştırma. Yumuşak hareketlerle ona dokun, hatta masaj yap. New York’taki Weill Cornell Tıp Okulu’ndan Seks Terapisti Barbara Bartlik, “Dokunmak vücutta oksitosinin salgılanmasına neden olur” diyor. Hemen ekleyelim: Ön sevişme, kendini daha seksi hissetmeni sağlar.

Gözler

Eğer sana hazır ve ateşli bir şekilde bakıyorsa, penisinin harekete hazır olduğunu görebilirsin. Gözleri hazırsa, cinsel organı da hazırdır. Cinsel birleşme sırasında göz bebekleri büyümeye başlayacak. Bunun sebebi, beynin irislere daha fazla ışık algılayabilmesi için sinyal gönderiyor olması. Eğer bu sana garip gelmediyse, sıkı dur: Göz bebekleri büyüyünce, onu daha şirin bulabilirsin. Bir araştırma sonucuna göre, kadınlar iri göz bebekleri olan erkekleri daha çekici buluyormuş.
Onu kurnazca baştan çıkar. Seks Terapisti Profesör Robert Brich, “Medyada yer alan açık saçık görüntülerin baştan çıkarıcı hiçbir özelliği yok” diyor ve ekliyor: “Biraz oyun oyna, üzerindeki bluzun askıları bırak düşsün, gömleğinin bir düğmesini daha aç, push-up sütyenlerden giy ve gece boyunca gözlerini senden alamayışının keyfini çıkart.”

Penis

 Frenulum adı verilen, penisin baş kısmının hemen altındaki yumuşak doku (oral seks sırasında sana dönük olan kısım) ve corona adı verilen başının üst kısmındaki yumuşak doku, bir kadının klitorisi kadar hassas olabiliyor.

Erkekler oral seks istediğinde hemen aklımıza sirk hareketleri gibi zorlu kareler gelir ama asıl istedikleri şey çok basittir. Doktor Kerner, “Penisin baş kısmında sürtünme ve alt kısımdan basınç yeterli olacaktır” diyor. Ağzınla sürtünmeyi sağlarken penisi alt kısımdan tutarak iyice kavra ve ağız hareketlerine göre senkronize ol. Penisin baş kısmının altına baş parmağınla dokun ve basınç uygula. Seks sırasında partnerinin üstündeysen, ellerini göğüslerine bastırarak güç al ve hareket et. Böylelikle tüm kontrolü eline almış olursun.

Damarları

Erkek orgazma ulaştıktan sonra, vücudunda prolaktin adı verilen tatmin hormonu salgılanmaya başlıyor. Eminiz ki bu duygu, mastürbasyon sonrasında yaşadığından çok daha tatmin edicidir. Biological Psychology’de yayımlanan bir araştırmaya göre, kadın ve erkekler, mastürbasyonla orgazma ulaşmalarından yüzde 400 daha fazla “benim için çok iyiydi” kimyasallarını salgılıyor.
Kendi kendini tatminle, seksten alacağın tatmini karşılaştırma bile! Seks modunda değil misin? Hiç endişe etme. Uzmanlara göre sarılıp uzun uzun öpüşmek bile bazen seni moda sokmaya yetmeyebilir. Georgia, Athens’dan Seks Terapisti Doktor Gloria Brame, “Vücudun hiç beklemediğin şekilde karşılık verirse, fazla zorlama. Yeter ki istekli ol ve biraz öpüşüp koklaşmaya vakit ayır. Eğer hâlâ kendini hazır hissetmiyorsan, hiçbir şey düşünmeyip sadece keyif al” diyor. Unutma ki uzun süre yatırım yapacağın bir projenin sana geri dönüşümü olacaktır.

8 yorum:

 1. Bu benim isime cok yaradi

  YanıtlaSil
 2. Erkekleri tahrik etmek kadar dünyada kolay birşey yoktur herhalde.. Asıl sorun kadınlar nasıl tahrik edilir? olmalıdır..türk kadınlar seks sırasında kesinlikle övgüden hoşlanıyor. Partnerinize mutlaka onun gururunu okşayıcı cümleler kurun bu hem size olan güvenini arttıracaktır hemde rahatlamasını sağlayacaktır. Onun dışında yukarıda yazan maddelerin kadınlara uygulanması durumunda aynı sonucu erkeklerde alabilir.

  YanıtlaSil
 3. vagus siniri parasempatik sistem siniridir

  YanıtlaSil
 4. Gerçekten güzel öneriler ama bence bu okumakla olmaz bi kadinin içinde olmali sexiylik

  YanıtlaSil
 5. Alamaz cunku kadinlar guven ister

  YanıtlaSil
 6. Vagus her iki sistemin de siniridir

  YanıtlaSil
 7. Bayanın kullandığı bazı egzotik parfüm kokuları dahi erkeği tahrik eder sinirsistemleriyle bağlantılı uyarıcı noktalar tabiki erkeğin tahrik olmasında önemli etkenlerdir.

  YanıtlaSil

YORUMLARINIZ EDİTÖR ONAYINDAN SONRA YAYINLANACAKTIR.