1 Ekim 2012 Pazartesi

KADINLAR NERESINDEN ZEVK ALIR-ZEVK NOKTALARI?

Kadınların Zevk Noktaları Nerelerdir?
Cinsel ilişkide daha başarılı olmak ve istenen bir kadın meydana getirmek için bazı bölgeler üzerinde daha fazla zaman geçirilmesi gerekmektedir. Kadınların zevk noktalarına etki ederek daha şehvetli ve adrenalini yüksek bir cinsel ilişki yaşanabilir. Kadınlarda genelde belirli zevk noktaları bulunmaktadır. Ancak bu durum çoğu zaman kadının ruh haline göre farklılık gösterebilmektedir. Herhangi bir ilişkide farklı bir şekilde etkilenen kadın başka bir ilişkide daha önce hiç etkilenmediği bir şeyden etkilenebilmektedir. Şimdi kadınların zevk noktaları nerelerdir? daha yakından inceleyelim.

Kadınların haz aldığı noktalar nerelerdir?

Kadınların uyarıldığı bölgeler kişiye göre değişir. Bazı bölgeler cinsel uyarı ile birlikte şekil ve görünüm değiştirirler. Özellikle göğüs uçları ve başları daha belirginleşir ve renk koyuluğu olabilir. Kadının göğüs uçlarına dokunmak orgazm olmasına yardımcı olabilir.

Eğer emziriyorsa göğüslerine dokunulmasından rahatsız da olabilir. Menstürasyon öncesi bazen göğüslerde dolgunluk ve ağrı hissiyatı olabilir. Bu tür durumlarda zevk veren şeyler rahatsızlık veriyor olabilir. Bu durumda kişi göğüslerinin hassas olduğunu eşine ifade etmelidir.


Genital bölgede klitoris en fazla cinsel uyarının gerçekleştiği bölgedir. Klitorsini başı ve gövdesi vardır. Bazen başı  daha sert, yuvarlak ve çıkıntılıdır. Bir çok kadın için bu bölgeye dokunulması rahatsızlık verici bir duygu oluşturabilir. Gövdesi ve iç dudakları ise daha uyarıcı olabilir. Cinsel uyarı esnasında dış dudaklar yana doğru açılır. İç dudaklar da açılır ve vajinada ıslanma ve genişleme olur. Vajina da uyarılır. Bazen ön sevişmede kişiler farklı haz noktaları keşfedebilir. Saça, boyuna dokunmak, öpüşmek de son derece uyarıcı olabilir.

Kadınlar hangi noktalardan zevk almaktadır?

Kadınların zevk aldıkları belirli noktalar bulunmaktadır. Her ilişkide farklı şekilde gelişen bu noktalar, genellikle psikolojik ruh haliyle yakından alakalı olmaktadır. Kadınlarda zevk noktaları arasında karşımıza çıkanlar aşağıdaki gibidir.

Zevk noktası 1: Saçlar
Kadınların seks sırasında etkilendiği bölgelerden biri saçlar olmaktadır. Saçlara yumuşak dokunuşlar atmak, kadınları heyecanlandırmanın ilk adımlarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Zevk noktası 2: Boyun
Boyun bölgesi, kadınların öpülmekten hoşlandıkları ve cinsel ilişki sırasında etkilendikleri bir bölgedir. Dil kullanılarak yapılan yumuşak öpüşler, kadının daha fazla uyarılmasını sağlamakta ve ardından kadın ilişki adına daha istekli bir hale gelmektedir.

Zevk noktası 3: Sırt
Sırt bölgesi de kadının en çok etkilendiği bölgelerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Erkeğin kadınına sırt masajı yapması ilişkinin daha heyecanlı hale gelmesine olanak sağlamaktadır. Tahrik edici dokunuşlar, kadının en çok etkilendiği durumlardan biri olmakta ve bu genelde sırt bölgesinde etkili olmaktadır.

Zevk noktası 4: Dudak
Erkeklerin en çok etki etmesi gereken noktalardan biri olan dudaklar, kadınları tahrik etme konusunda oldukça önemli bir konumda yer almaktadır. Özellikle ön sevişme içerisinde hafif dokunuşlar gerçekleştirmek seks gücünü artırma konusunda etkili olacaktır.

Zevk noktası 5: Meme uçları
Meme uçları kadınların etkilendiği önemli bölgelerden biridir. Ön sevişme sırasında erkeklerin bu noktalara yönelmesi, kısa süre içerisinde istenen sonuçların ortaya çıkmasını sağlamakta ve kadının istekli bir konuma gelmesine imkan tanımaktadır. Cinsel arzuların artış göstermesi konusunda hassas noktalardan biri olan meme uçları, kadını yeteri kadar tahrik etmek için oldukça etkili bir noktadır.

Zevk noktası 6: G noktası
Vajinanın hemen ön ve üst kısmında yer alan G noktası, kadında prostat bezine temas etmesinden dolayı tahrik olduğu noktalardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Zevk noktası 7: Klitoris
Kadınlarda cinselliğin en önemli noktalarından biri olan klitoris, orgazm olabilmenin en etkili yolları arasında yer almaktadır. Kadınlarda zevk noktaları arasında vazgeçilmezlerden biri bu bölge olarak bilinmektedir. Bu nedenle erkeklerin ilişki esnasında kesinlikle etki etmesi gereken nokta, sadece bu bölgeye dokunulması dahilinde bile orgazm olunmasını sağlamaktadır. Klitoris, üst ve yan kısımları iç dudaklar ile çevrili ve idrar deliğinin hemen altında yer alan bölge olarak karşımıza çıkmaktadır.

Zevk noktası 8: Popo
Zevk noktalarından biri de popo olmaktadır. Kadınların dokunulmasından hoşlandığı bölgelerden biri olan popo, hafif dokunuşlar ile sevişmeye başlamanın en etkili adımlarından biri olarak ön plana çıkmaktadır.

Kadının orgazm olabilmesi için erkek neler yapabilir?

İlişkide erkeğin kadına karşı tavırları çok önemlidir. Erkek eğer kadına yakın ve sıcak davranıyorsa, onun zevk alabileceği şekilde yaklaşıyorsa ve isteklerini önemsiyorsa o halde kadın da keyif duyacak ve orgazm olacaktır. Kadına karşı anlayışlı olmak, eğer isteği yoksa tavır almamak ve onu zorlamamak da önemlidir.

İletişim de çok önemlidir. Cinsel iletişim ile kadın ve erkek ilişkiden ne bekledikleri nasıl keyif aldıkları noktasında da paylaşım içinde olmalıdırlar. Eğer erkekte erken boşalma sorunu varsa öncelikle bunun düzeltilmesi gerekir, aksi halde seks iyi olmayacak, kadın zevk almayacaktır. Burada sadece mesele süre değildir. Erkeğin boşalmayı kontrol altına alması ve kadına göre kendini ayarlayabilmesi önemlidir.


Bu anlamda en başarılı tedavi yöntemi cinsel terapi yöntemidir. Evdeki normal işlerde de eşlerin birbirine yardımcı olması, samimi bir ilişki, konuşabilmek ve paylaşabilmek cinsel hayatın da kalitesini arttıracaktır. Birlikte baş başa vakit geçirmek, tatile gitmek, seyahat da cinsel hayatı renklendirir.

Kadınların haz aldığı noktalar nerelerdir?,Anal seks ile kadınlar orgazma ulaşır mı?,Kadının orgazm olabilmesi için erkek neler yapabilir?,
G noktası nedir?,Kadınlar orgazm olabilmek için neler yapmalı?,Orgazm olamayan kadının uygulayabileceği egzersizler var mı?,G noktası bir efsane mi yoksa gerçek mi?,Kadının orgazm olamamasında erkeğin ne kadar payı var?,Orgazm olabilmek için kadınlar cinselliğe nasıl yaklaşmalı?,

Hamile kadınlarda orgazm bebeğe zarar verir mi?,

5 yorum:

  1. Onu bunu siktir edin zevk almaya bakin rahay olun onemli olan istek beceri baska biseye gerek yok zevkte doruk servet

    YanıtlaSil
  2. Hepiniz adsız ver coşkuyu kop

    YanıtlaSil

YORUMLARINIZ EDİTÖR ONAYINDAN SONRA YAYINLANACAKTIR.