3 Kasım 2012 Cumartesi

CILDIN DUSMANLARI?


Cildiniz daha bakımlı daha güzel görünsün

Cilt uzmanları pırıl pırıl parlayan, dinç bir cilde sahip olmanın en önemli yolunun temizlikten geçtiğini söyler.

Günlük temizliğimizi yapsak bile farkında olmadığımız bazı etkenler cildimizi olumsuz yönde etkileyebilir. İşte bunlardan bazıları:

CEP TELEFONUNA DİKKAT

Cep telefonunuzla çok konuşmak çene ve yanak çizgilerinizin belirginleşmesini sağlar. Ayrıca telefonunuza yapışan bakterilerden korunmak için de anti-bakyeriyal mendillerinizi çantanızdan eksik etmeyin.

HAVUZDA YÜZMEK

Havuzda yüzdükten sonra duş alsak bile sudaki klor tam olarak temizlenmeyebilir. Cildimizi klordan temizlemek için mutlaka bir duş jeli kullanmaya özen gösterelim.

MAKYAJLA UYUMAK

Ne kadar yorgun olsak da uzmanlar yüzümüzü makyajdan arındırmadan uyumamamız gerektiğini söylüyor. Makyaj malzemelerinin ciltte çok uzun kalması bakteri oluşumuna ve enfeksiyona neden olabilir.

KAHVE TÜKETİMİ

Özellikle kuru bir cilde sahipseniz mümkün olduğunca az kahve tüketmelisiniz. Unutmayın cildinizin ihtiyacı olan yegane sıcı sudur. Biraz aroma katmak için suyunuza bir dilim limon ya da portakal atabilirsiniz.

SİVİLCELERİNİZİ SIKMAYIN
Eminiz birçoğunuz yüzünüzdeki sivilceleri sıkmadan rahat etmiyordur. Her ne olursa olsun onlara dokunmayanlar varsa onları alkışlıyoruz. Sivilcenizi sıktığınızda o bölgede biriken kiri derinizin altına yollamış oluyorsunuz.

ÖĞÜN ATLAMAYIN

Öğün atlamanın ve yeteri kadar beslenmemenin cilt üzerinde olumsuz etkileri vardır. Doğal gıdalarla beslenerek vitamin alımının devamını sağlamak cildimiz için çok önemli.

SICAK DUŞTAN UZAK DURUN

Birçoğumuz uzun ve sıcak banyolara bayılır. Duş alırken cildiniz kızarmaya başladıysa, özellikle de kaşınacak kadar tahriş oluyorsa duştan çıkma vaktiniz gelmiştir. Aşırı sıcak su cildin en üst tabakasını soyarak cildin kurumasına neden olur.

ÜRÜNLERİ YÜZÜNÜZDE DENEMEYİN

Yeni bir kozmetik ürünü almak istiyorsunuz. Elbette ki sizin için doğru olanı bulana kadar birkaç farklı ürünü yüzünüze süreceksiniz. Fakat unutmayın bunlardan biri alerji yapabilir. Dolayısıyla herhangi bir kozmetik ürünü denemek için yüzünüz yerine kolunuzun küçük bir bölümünü kullanabilirsiniz.

DUDAKLAR

Yüz güzelliğinin püf noktalarından birisi kusursuz dudaklardır. Ruj seçiminizi mutlaka nemlendirici içeren ürünler arasından yapın.

AĞDANIN ETKİSİ

Özellikle hassas noktalara ağda yapmak için en az 3 hafta ara verin. Bu süre cildinizin kendine gelmesini sağlayacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

YORUMLARINIZ EDİTÖR ONAYINDAN SONRA YAYINLANACAKTIR.