1 Kasım 2012 Perşembe

SELULITTEN NASIL KURTULUCAM?


Selülitten kurtulmanız için pratik öneriler
Kadınların korkulu rüyalarından biri olan selülitün önüne küçük önemlerle geçilebilmektedir.

Selülitten kurtulmak için en etkili yollardan biri düzenli olarak egzersiz yapmaktır. Selülitin asıl kaynağı hareketsizliktir. Ayrıca en doğru diyet programını uygulamak sizin yararınıza olacaktır. Egzersizler kasların gerilmesine neden olmaktadır. En etkili yollardan biri de bisiklet sürmek, yüzmek ve ip atlamaktır. Bisiklet karın ve kalçanız daki yağların erimesine sebep olarak kasların güçlenmesini sağlamaktadır. Merdiven inip çıkmakta selülitlerden kurtulma yollarından biridir ve oldukça etkilidir.

Bitki çayları içerek kalça egzersizleri yapmak vücuttaki ödemi atmanıza yardımcı olduğu için selülitlerden hızlı bir şekilde kurtulmanıza yardımcı olmaktadır. Ayrıca bol miktarda çilek ve kereviz yiyerek ödemelerden kurtulabilir vücudunuzdaki fazla suyu atabilirsiniz.

Kahve ve şekerli yiyeceklerden uzak durmalısınız. Yüksek topuklu ayakkabı giymeniz de önemlidir. İyice çiğneyerek yiyecekler yenilmelidir. Selülitli bölgeler soğuk suyla duş sırasında masaj yapılmalıdır. Kuruyemiş, kızartma ve ciplerden uzaklaşılmalıdır. Meyve suları tüketilmeli ve asitli içecekler tercih edilmemelidir. Sigara ve alkolden uzak durulmalıdır. Hamur işleri yenilmemelidir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

YORUMLARINIZ EDİTÖR ONAYINDAN SONRA YAYINLANACAKTIR.