30 Eylül 2012 Pazar

FORMDA GORUNEN KADINLARIN SIRLARI?

Formda bir vücuda sahip olmak ve verdiğiniz kiloları uzun yıllar geri almamak için zayıf kadınların 12 sırrını öğrenmeniz yeterli!

Elinizden arkadaşlarınızın önerdikleri diyet listelerini düşürmüyor, üstelik buna rağmen tartıda gördüğünüz sayıdan hiç memnun kalmıyor veya verdiğiniz kiloları kısa sürede fazlasıyla geri mi alanlardan mısınız? 

Siz gün boyunca yarı aç dolaşırken, bazı kadınların ise hiç diyet yapmadıkları halde uzun yıllar formlarını korumaya devam etmesinin bir sırrı olmalı diye mi düşünüyorsunuz? Haklısınız! Onlar, zayıf kalmalarını sağlayacak sırlara sahipler. Beslenme ve Diyet Uzmanı Burcu İnce’den, zayıf kadınların sırrını öğrendik.

Az ancak sık besleniyorlar: Metabolizmalarının iyi çalışması ve şeker dengesinin kurulması için aç kalmamaya ve az beslenmeye özen gösteriyorlar. Bunun için günde 3 ana öğün 3 ara öğün besleniyor, böylece hem aç kalmadan, hem de metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlayarak, kilo kontrolünü sağlayabiliyorlar.

Düşük kalori ve düşük yağ içeren beslenme programını takip ediyorlar: Yağlı besinlerden uzak durmaya ve çok kalorili besinlerle karınlarını doyurmamaya dikkat ediyorlar. Çünkü biliyorlar ki bu tür besinler içerdikleri yüksek kalorinin yanı sıra yağ ve karbonhidrat miktarının fazlalığından dolayı çabuk acıkmalarına ve açlık krizleri geçirmelerine neden oluyor.

Düşük glisemik indeksli besinler tercih ediyorlar: Patates, pirinç pilavı, beyaz ekmek, çay şekeri ve bal gibi kan şekerini hızlı yükselten ve ani iştah artışına neden olan yüksek glisemik indeksli besinlerden kaçınıyorlar. Bunun yerine kan şekerini hızlı yükseltmeyen ve tok tutan tam buğday, tam çavdar ekmeği, bulgur pilavı ve meyve gibi düşük glisemik indeksli besinleri tercih ediyorlar.

Dışarıda yemek yerken dikkatli oluyorlar: Davetlerde veya iş yemeklerinde; ızgara balık, tavuk, köfte veya yağsız et gibi seçenekleri, salata gibi düşük kalorili besinlerle birleştirerek hafif menüleri tercih ediyorlar.

Yemekten önce çorba veya salata tüketiyorlar: Yemekten önce yenen çorba veya salata açlık hissini azaltarak, ana yemeğin daha az yenmesini sağlıyor. Onlar da bu kurala mümkün olduğunca uymaya çalışıyorlar. Tabii ki yenilen çorbanın içeriği de önem taşıdığını biliyor, düşük kalorili olanlarını yiyorlar.

Haftada bir tartılıyorlar: Fazla kilolardan kurtulduktan sonra vücut ağırlığının düzenli takip edilmesi gerekiyor. Onlar da haftada veya 15 günde bir, aynı saatlerde tartılarak kilolarının kontrolünü sağlayabiliyorlar.

Bol bol su içiyorlar: Vücudu bir kap gibi düşünürsek, bunun yüzde 60-70’ini su oluşturuyor. Su içmeye önem verilmediği takdirde ise vücuttaki yağ miktarı artabiliyor. Onlar da bunu önlemek için günde 10-12 bardak su içmeyi asla ihmal etmiyorlar.

Besinlerin pişirme şekline dikkat ediyorlar: Kızartmaları ayda 1 veya 2 kez ile sınırlandırıyor, bunun yerine haşlama veya fırında pişirme şekillerini tercih ediyorlar. Patates kızartmasını çok sevseler de, baharatlandırarak fırında elma patates şeklinde hazırlıyorlar

Atıştırmak için düşük kalorili besinler yiyorlar: Hem açlık şikayetlerinin sonlanması hem de doygunluk sağlanabilmesi yemek aralarında acıktıklarında kalori değeri çok düşük olan sebzeler salata tüketiyorlar

DUZ TOPUZ NASIL YAPILIR VIDEOSUNU IZLE?

Etiket:yüz, saç modelleri, sprey, file, kuaför hepsiyüz, saç modelleri, sprey, file, kuaför, topuz modelleri, yüz şekli, düz topuz yapmak, düz topuz, yuvarlak yüz, firkete, saç bakımı, saç modeli, sade topuz, saç, topuz modeli, topuz, uzun saç

BALERIN TOPUZ NASIL YAPILIR-VIDEO-VIDO IZLE?


Etiket:balerin saç, sprey, balerin, saç modeli, saç modelleri hepsisprey, balerin saç, balerin, saç modeli, saç modelleri, balerin topuzu, topuz, balerin topuz, topuz modelleri, saç, firkete, saç

SACA SEPET ORGU NASIL YAPILIR?Etiket:uzun saç, sepet örgü modeli, örgü, saç, saç örmek hepsiuzun saç, saç, örgü, sepet örgü modeli, saç örmek, kolay örgü modelleri, saç örgüsü, saç modelleri, örgü teknikleri, örgü saç modelleri, saç bakımı, saç modeli, saç örgü modelleri, sepet örgü, örgü tekniği, çoklu örgü

IKILI TOPUZ NASIL YAPILIR?

Etiket:topuz, uzun saç, düz topuz, saç bakımı, yüz hepsitopuz, düz topuz, uzun saç, saç bakımı, yüz, dağınık topuz, kuaför, pratik topuz, topuz modeli, yüz şekli, abiye topuz, ikili topuz, saç şekilleri, saç modeli, ilker yavrutürk saç modelleri, ilker yavrutürk topuz modelleri, topuz modelleri, saç, ikili topuz modelleri

BREZILYA FONU NEDIR-NASIL YAPILIR?KALICI FON NASIL YAPILIR?

Etiket:saç modelleri, brezilya, saçı düzleştirme işlemi, defrize saç, saç bakım işlemi hepsisaç modelleri, brezilya, saçı düzleştirme işlemi, defrize saç, saç bakım işlemi, brezilya fönü fiyatları, brezilya fönü ile saç bakımı, kalıcı fön yaptırma, saç düzleştirme, kalıcı brezilya fönü, brezilya fönü fiyatı, saç düzleştirme işlemi, brezilya fönünün avantajları, brezilya fönü çektirme, fön, kalıcı fön, brezilya fönü özellikleri, kalıcı fön özellikleri, saç modeli, brezilya fönü yaptırma, brezilya fönünün özellikleri, brezilya fönü ücretleri, model, fön çektirme, saç, kalıcı fön ücretleri, brezilya fönü, saç bakımı, kalıcı brezilya fönü özellikleri, brezilya fönünün kalıcılığı, saçları düzleştirme, saça fön, brezilya fönü avantajları, bakım, brezilya fönü ücreti, brezilya kalıcı fön

GOGUSLERIMI NASIL BUYUK GOSTEREBILIRIM?

Göğüsleri büyük gösteren küçük sırlar

Güzel ve iri göğüsler genellikle kadınsılık ve seksilikle bağdaştırılır.

Kendi göğüslerini beğenmeyen veya küçük bulan kadınlar ve genç kızlar özgüven eksikliği yaşayabilir.

Kadınların çoğu bu nedenle büyük göğüslü olmayı ister ancak bıçak altına yatacak cesareti de kendilerinde bulamaz.

İşte canınız acımadan göğüslerinizi büyütmenizi sağlayacak ipuçları.

1.    Destekli sutyenler bunun için biçilmiş kaftandır. Göğüslerin daha şekilli ve iri görünecektir. Göğüslerinizi toparlayan sutyenler de sarkık göğüsler için oldukça uygundur.

2.    İnce ve dikey çizgili bluzlar, gömlekler ve elbiseler göğüslerinizi daha iri gösterecektir.

3.    Göğüs bölgenizde simli vücut kremleri, renkli kolyeler ve takılar kullanabilirsiniz. Böylece dikkati oraya çekmiş olacaksınız.

4.    Dar kesimli ve toparlayıcı büstiyerler göğüslerinizin daha büyük görünmesini sağlar.

5.    Omuzlarınız ve sırtınız dik olduğu sürece göğüsleriniz de daha çekici ve dik görünecektir.

6.    Göğüslerinizin arasını makyaj ürünleriyle renklendirebilir ve ışıltı verecek kremler kullanabilirsiniz.

KADINLARDA SAC DOKULMESI NASIL TEDAVI EDILIR?

Etiket:saçların seyrelmesi, saç ektirme, saç ekme operasyonu, saç, sıkı at kuyruğu hepsi saçların seyrelmesi, saç ekme operasyonu, saç ektirme, saç, sıkı at kuyruğu, saç dökülmesinin türleri, saç ekimi, hormonal bozukluklar, saçları sıkı toplamak, saç dökülmesi, cilt sorunları, hormon tedavisi, saçların azalması, saç bakımı, stres faktörleri, kaza sonucu saç dökülmesi, cilt problemleri, saç dökülmesi nasıl engellenir, saçların yolunması, saç dökülmesi tedavisi, genetik sorunlar, kadınlarda saç dökülmesi

SIVILCELER MAKYAJLA NASIL SAKLANIR-ORTULUR-VIDEO?

Etiket:sivilce, makyaj hilesi, kadın, dermatolojik, makyaj hileleri hepsi sivilce, makyaj hilesi, kadın, dermatolojik, makyaj hileleri, hile, makyajın püf noktaları, yüz, güzellik, akne, kapatıcı, pudra, makyaj yapmak, makyaj, allık, fondöten, kozmetik, sivilceleri nasıl saklarız, sivilcele, gizlemek

SACA FON NASIL CEKILMELI-PUF NOKTALARI?

Fön Çekmenin Püf Noktaları

Saçlarınızı iki kere avucunuzun ortası kadar şampuanla yıkayıp, iyice durulayınn. Hatta yapabiliyorsanız son olarak soğuk suyla durulayın. Saçınızı ovalamadan havlu ile hafif hareketlerle bastırarak kurutun. Tararken geniş dişli bir tarak kullanın.

Saçlarınız nemliyken saçınıza uygun şekillendirici losyon veya hacim veren bir ürün sürün. Kurutma makinesini en hızlı ayara getirerek saçlarınızı kurutun.

Alın çizginizden başlayarak başınızın üstündeki ve öneki tutamı ayırın, klipsle tutturun. Bir kulaktan diğer kulağa uzanan bölümü ayırın ve klipsle tutturun. Arkada ve altta kalan tutamlarıda burgu yaparak klipsle tutturun.

Fön kolları yoracağı için ilk olarak ayırdığınız üst kısma 7 cm'lik parçalar halinde fön çekin. Saçı dışa doğru çekerken fön makinesini dik bir şekilde tutun. Düzleştirdiğiniz tutamlar bozulmaması için iki parmağınızla dolayarak klipsle tutturun.

İşiniz bittikten sonra klipsleri çıkartıp saçınızı düzelttikten sonra saç spreyi sıkın. Son olarak düzleştirici ile 5 cm'lik tutamlar halinde saçlarınızı düzleştirebilirsiniz.

Belirgin bukleler içinse saç tutamlarını yüzünüzden dışarı doğru maşaya sarın ve birkaç saniye sonra aşağı doğru kaydırarak bırakın. Gelişi güzel turamlar alarak gelişi güzel uygulayın. Daha doğal dalgalar için saç tutamlarını ortadan uca doğru kıvırabilirsiniz.

Dalgalı saç görünümü için yuvarlak fırçayla saçlarınızı döndürerek biraz açabilirsiniz.

REGL DONEMINDE IYI GORUNMENIN YOLLARI?

Regl Döneminde İyi Görünün!
Artan sivilceler, şişkinlik, soluk bir cilt… Regl dönemini sağlıklı geçirmek istiyorsanız, detaylar

Regl döneminde hormonal dengede değişimler olur. Regl öncesi göğüslerde hassasiyet ve büyüme, karında şişkinlik gibi sorunlar yaşanır. Bu dönemde pratik çözümlerle sorunları en aza indirebilirsiniz.

Sivilceler, regl döneminin başladığını haber verir. Sizi rahatsız eden bu sivilceleri sıkmayın. Düzenli olarak antiseptik losyonla temizleyin.

Regl döneminde vücut su tutar ve şişliğe sebep olur. Alınan sıvı ile atılan sıvının dengede olması gerekir. Bu dönemde bol su için ve potasyum bakımından zengin meyveler yiyin.

Regl dönemi saçlarınızı etkiler. Saçlar hem kolay şekil almaz, hem çabuk kirlenir. Eğer kolay şekil almasını istiyorsanız, saç tipinize uygun bir şampuanla her gün yıkayın.

Bu dönemde sıklıkla görülen sorunlardan biri de, hassaslaşan ve kuruyan cildinizdir. Bu süreçte cildinizin nefes almasını sağlayan ürünler kullanın. Yağ dengeleyici ürünler, cildinizin yağ salgılamasına ve düzenlemesine yardımcı olur. Yüzünüzü parlak gösteren ürünler kullanın.

Regl döneminde göz çevrenizdeki kırışıklar daha belirgin olur. Bu yüzden, göz çevrenizin nemli kalmasına özen gösterin. Bu bölgede uyguladığınız bakımı arttırın.

Regl olmadan önceki günlerde bal, reçel, pekmez, çikolata, pasta, dondurma, tatlı gibi karbonhidrat içeren gıdalardan uzak durmalısınız. Bu dönemi  et, karaciğer, balık, yumurta, süt, yeşil yapraklı sebzeler ve kuru meyveler yiyerek geçirin.

Regl Dönemi

BAKISLARIMI NASIL CEKICI HALE GETIREBILIRIM?

İşte çekiciliğin sırrı

Kişi, baş açısını değiştirerek karşı cinsin gözünde daha çekici olabilir!


Uzmanlara göre, kadınlar başlarını öne doğru eğip hafifçe yukarı baktıklarında daha cazibeli oluyorlar. Buna karşılık erkekler, başlarını hafifçe geriye doğru atıp aşağıya doğru baktıklarında daha erkeksi oluyorlar.

Doktor Darren Burke ve Doktor Danielle Sulikowski tarafından yapılan araştırmaya göre, bu tamamen kadınlar ve erkekler arasındaki boy farkıyla ilgili.

Avustralya'daki Newcastle Üniversitesi'nden psikoloji uzmanı Burke, "İnsanın evrimsel bir perspektiften gelen yüz çekiciliği yaygın olarak araştırıldı. Fakat, kadın ve erkek yüzlerinin etkisi nispeten iyi bilinse de, yüz hatları hakkında neyin maskülen ve neyin feminen olduğuna dair bilgimizde bir boşluk var" diyor.

Araştırma, kişinin baş açısının belli şekillerde oluşunun karşı cinse yönelik cazibesini artırdığını ortaya belirtiyor.

Uzmanlar, şimdi de insanların flört ederken bilinçaltında başlarını belli açılarda eğip eğmediklerini inceleyecek.

 


 

GUR VE DOLGUN GOSTEREN KAS MAKYAJI NASIL YAPILIR?

Dolgun  kaşlar  için  doğru kaş makyajı nasıl olmalı?

Bir kaç doğru dokunuşla kaşlarınızın sık ve gür görünmesini sağlayabilirsiniz.

- Kaşınızdaki boşlukları görmek için önce fırça ile tarayın.

- Kaş kalemini yatay olarak uygulayarak kaştaki boşuklar üzerine sürün. Kaş renginizin bir ton açığı renk kullanmanız daha doğal olur. Siyah kaşları koyu kahverengi ile boyamakta yarar var.

- Kaş farları ve kalemleri kaşınızı kalınlaştırmak için kullanmayın. Kaş farını kaşlarınızı daha gür göstermek için yatak kesik kaş fırçasıyla uygulayın.

- Kaş maskarası kullanabilirsiniz, bu kaşlarınızı taranmış ve daha kalın gösterir.

- Kaşınızı almadan önce istemediğiniz kılları kremsi kapatıcı ile kapatın ve nasıl göründüğünüze bakarak şekillendirin.

- Kaşlarınızı kesmek istemiyorsanız sabitlemek için saç spreyi kullanabilirsiniz. Akşam mutlaka temizlemeyi unutmayın.

ERKEK KARAKTERINE GORE PARFUM SECIMI NASIL YAPILIR?

Erkeğinize hitap eden parfümü keşfedin!

İşte, beğendikleri parfüm çeşidine göre dört erkek profili...

Sevgilinizi baştan çıkarmak istiyorsanız, Cosmopolitan'ın 600 erkek üzerinde yaptığı araştırmanın sonucuna göz atın.

20'LİKLER "TATLI" DİYOR
Tatlı kokuları beğenen erkekler genellikle 20'li yaşlarındalar. Ve parfümde olduğu gibi yiyeceklerde de aynı şeyi tercih ediyorlar.
Seçenekler: Yves Saint Laurent-Belle d'Opium, Givenchy-Play for Her

KARİYER VE ÇİÇEKLER
Çiçeksi kokular için yanıp tutuşan erkeklerin yüzde 75'i kariyerinde yükselme potansiyeline sahip kişiler. Kız arkadaşlarını şehrin en ünlü restoranına götürmekten hoşlanıyorlar.
Seçenekler: Gucci-Flora by Gucci, Calvin Klein-Beauty, Bvlgari-Blv Eau D'ete

TAZE KOKU SEVENLER
Eğer bir erkek yeni budanmış ot kokusuna dayanamıyorsa, evlenmek konusunda hızlı adımlar atmak yerine, birlikte yaşama fikrine sıcak bakar.
Seçenekler: Armani- Acqua di Gioia Femme, Davidoff-Cool Water

MİSK MERAKLILARI...
Çekilmemiş biber ve paçuli gibi akılda kalıcı notalar, 30 yaş ve üstü, girişken, güçlü erkekleri baştan çıkarıyor. Misk ve baharatlı kokuları seven erkekler, kadınların özellikle göğüs dekoltesi ile ilgileniyor...
Seçenekler: Chloe-Love , Marc Jacobs-Bang, Lancome-Tresor

Sabah

SELULIT YOK EDICI KUR TARIFI?

Selütlerinize savaş açın...

Baharda askılı ve mini elbiselerinizden görünen selülitler istemiyorsanız, harekete geçin!
Artık yavaş yavaş kışın o rahat halinden çıkıp vücudunuza ilgi göstermelisiniz.

Ödem attıran 3 günlük kür:

 • 1 demet maydanoz
 • 1 demet dereotu 
 • 1 demet kuzu ıspanak 
 • 2 çubuk tarçın
 • 2 adet limon 

Maydanoz, dereotu ve ıspanağı bir tencerenin içine doğrayın. Limonları sıkın ve kabuklarını rendeleyin. Tarçın çubuklarıyla birlikte 2 litre su ilave edip kaynatın. Ilık olarak günde 3 bardak için. 3 gün boyunca uygulayacağınız bu kür, cildinizin de parlak ve canlı görünmesini sağlayacaktır. 
 
Selülit çayı:

 • 10-15 adet kurutulmuş kiraz sapı 
 • Çubuk tarçın
 • 8 adet enginar yaprağı
 • 2 adet limon

Limon dışındaki bütün malzemeleri 1.5 litre sıcak suda bir taşım kaynatın. Daha sonra limonu kabuklarıyla dilimleyip ekleyin ve demlendirin. 15 dakika sonra içebilirsiniz. Bu çayı her gün taze demleyip tamamını tüketebilirsiniz.


22.02.2012 - http://www.leyditurk.com/haber/selutlerinize-savas-acin-12091.html

SAC DOKULMESI KURU?MARANKI'DEN

SAÇ DÖKÜLMESİ KÜRÜ

Prof. Dr. Ahmet Maranki loğusalık, sonbahar, kronik rahatsızlıklar, yanlış diyet ve rejimler, uzun süreli ruhsal gerginlik gibi dönemlerde saç dökülmesi artabilir.
Hatalı beslenme, demir, kalsiyum, çinko, A, E, D vitamin eksikliği saç dökülmesinin önemli sebeblerindendir.
Bunun için saç dökülmesine çare olabilecek doğal bir kür tavsiye ediyor.

Malzemeler:

 • Bir tatlı kaşığı susamyağı
 • Bir tatlı kaşığı bademyağı
 • 1/2 tatlı kaşığı hint yağı
 • 2 ampul bepanten
 • 2 ampul E vitamini ılık olacak şekilde 1 kabın içinde karıştırılır.

Uygulanışı:

Bu karışım önceden 2-3 dakika su buharına tutulmuş olan saçlı deriye, avuç içiyle ve yumuşak hareketlerle yedirilir. 10 dakika saçlı deriye emdirildikten sonra bir şampuanla saçı aşırı zorlamadan yağın fazlası akıtılır.

Daha sonra saçlar soyalı veya doğal saç kremleriyle nemlendirilir.

Akşam yatmadan Çam yağı (çam terebentin değil), sarımsak yağı, badem yağı ve ceviz yağı eşit miktarda karıştırılarak saç diplerine sürülürek masaj yapılır. Bone ile birkaç saat kadar kapatılır. Sabah sirkeli ılık su ile yıkanır.

Bu uygulamaya 3 hafta devam edilir.

kaynak: www.maranki.com

YUZE PUDRA NASIL SURULUR?

PUDRA SÜRMENİN İNCELİKLERİ PÜF NOKTALARI NELERDİR NASIL SÜRÜLMELİDİR

Makyajın olmazsa olmazlarından biri olan pudra; tenin rengini ayarlamak, aydınlatmak, matlaştırmak, cilde canlı bir görünüm vererek fondöteni sabitleştirmek, makyajı kalıcı kılmak ve cildi UV ışınlarından korumak amacı ile kullanılır. Pudranın sağlayacağı güzelliği elde edebilmek için doğru sürülmesi oldukça önemlidir. Pudra nasıl sürülmesi, pudrayı nasıl kullanırsak daha etkili ve daha güzel olur açıklayalım.

Pudra Nasıl Kullanılır:

* Öncelikle pudranın kullanacağımız fondöten rengine uygun olması önemlidir. Çünkü pudra fondötenden sonra sürülmelidir.

* Pembe ve şeftali tonları aydınlatıcı; altın ve bronz tonlar parlatıcı; lavanta tonları ise solgun cildi canlandırıcı özelliğe sahiptirler. Renkli pudra tonlarını ihtiyacınıza uygun şekilde kullanabilirsiniz.

* Kullanacağınız pudra toz pudra ise büyük fırça veya pudra ponponu ile hafif vuruşlarla uygulama yapınız.

* Fırçanızı pudraya daldırın. Fazlalığını silkeleyin. Fırçayı alnınız boyunca ve burun kemerinize kadar gezdirin. Yüzünüzün her iki yanında da, pudranın ayva tüylerinin altında toplanmasını engellemek için fırçanızı hep aşağı doğru kullanın. Son olarak pudranızın doğru dağılıp dağılmadığını kontrol edin.

* Yüzünüzde kalan fazla pudrayı büyük fırça ile temizleyiniz.

* Pudrayı gözünüze ve ağzınıza kaçırmayınız.

* Cilt ile uyum sağlayıp doğal görünmesine özen gösteriniz.

ALLIK NASIL SURULUR?

ALLIK SÜRMENİN İNCELİKLERİ PÜF NOKTALARI NELERDİR NASIL SÜRÜLMELİDİR

Allık kapatıcı yani fondöten sonrası cilde canlılık ve sağlıklı bir görünüm kazandırmak için kullanılır. Allık yüzünüzün daha canlı ve parlak görünmesini sağlar. Pürüzsüz bir cilt görünümü doğru sürülen bir allık ile mümkün olacaktır. Doğru sürülen diyoruz çünkü; allığınızı uygun şekilde sürmezseniz yüzünüz inanın doğal halinden daha çirkin görünecektir. Şimdi sizlerle allık sürmenin püf noktalarını ve inceliklerini paylaşalım.

Allık Nasıl Sürülür:

* Önce Fondöten sonra pudranın rengine uygun olan allık rengini seçmelisiniz. Allık üçüncü aşamadır.

* Allığı fırçaya alınız, daha sonra fırça üzerindeki allık fazlalılıklarını fırçayı işaret parmağına hafifçe vurarak alınız.

* Elmacık kemiğinizin güldüğünüzde kabaran üst kısmı allığı süreceğiniz yerdir. Elmacık kemiğinizin altına renk taşırmamaya dikkat edin. Tam elmacık kemiğinizin ön kısmı üzerine uygulanan renk, sizi taze bir görünüme kavuşturur. Biraz daha arkaya doğru uygularsanız daha sofistike bir görüntü elde edersiniz.

* Allığı yüz şeklinize uygun olarak sürmelisiniz.

* Yüzünüz yuvarlaksa: fırçanızı V çizecek şekilde yanağın üst kısmından şakaklara doğru uygulayınız.

* Yüzünüz kare ise: karşıya baktığınızda gözlerinizin merkezi elmacık kemikleriyle nerede birleşiyorsa allığı oraya uygulayınız ve şakaklara doğru çekiniz.

* Yüzünüz dikdörtgense: gözlerinizin dış köşelerine ve elmacık kemiklerine uygulama yapınız.

* Yüzünüz oval ise: elmacık kemiklerinden şakaklara doğru allığı sürünüz.

* Yüzünüz üçgense: fırçayı V şeklinde elmacık kemiklerinden şakaklara doğru uygulayınız.

* En son yüzünüzü dengelemek için kaşın altından yüzün ortasına doğru az miktarda allık uygulayınız. Fırçayı burun ucu, çene ve alında hafifçe dolaştırınız.

GOBEKTE OLUSAN CATLAKLAR NASIL DUZLTILIR-GIDERILIR?

Göbek çatlaklarınız yok edin...

Göbek çatlaklarının oluşumuna sebep olan iki ana temel vardır. Bunlar neler mi?
• Hamilelik sonrası oluşan karın çatlakları
• Aşırı kilo alıp vermekten oluşan karın çatlakları

Her iki neden sonrası oluşan karın çatlaklarının yok edilmesi oldukça zor bir süreçtir. Ancak imkânsız değildir.

Göbek çatlakları yani karın çatlakları için yapılabilecek en etkin ve en kısa sürede sonuç veren yöntem, estetik karın ameliyatıdır. Estetik karın ameliyatı ile göbek kısmında oluşan karın çatlarının olduğu alan kesilerek alınır ve karın tekrar dikilir. Böylece ortaya düz, çatlaksız bir karın çıkar. Ancak estetik karın ameliyatı bazı kadınlar için fiyatının yüksek gelmesi, bazı kadınlar için estetik karın ameliyatı olma korkusu sebebiyle tercih edilemeyebilir. Böyle durumlarda karın çatlaklarını gidermekte etkili olduğu iddia edilen bazı çatlak kremleri devreye girer. Çatlak kremleri, aşırı kilo alıp verdiğinizde oluşan karın çatlaklarını, gebelik sonrası oluşan karın çatlaklarını gidermek için uzun bir zamana ihtiyacınız olan ve düzenli kullanmanız gereken, sabır gerektiren bir uygulamadır.

Piyasada satılan birçok çatlak kremi, kozmetik dünyasını sunduğu birçok karın çatlaklarını tedavi edici kremler bulunmaktadır. Genelde karın çatlakları için satılan kremlerin fiyatları 50 dolar gibi fiyatlardan başlayabilmektedir. Karın çatlakları için üretilen bu kremleri düzenli olarak her gün 1 veya 2 kez masaj yaparak kullanmanız ve aylar süren bir uygulama sürecini tamamlamanız gerekebilir. Karın çatlaklarını gidermede, kremle tedavi sürecinin en başarılı sonuçlar doğurduğu evre, karın çatlaklarının yeni başladığı yani mor çizgiler olduğu evredir. Karın çatlakları mor çizgiler halinde iken çeşitli çatlak kremleri ile yapacağınız masajlar daha kısa sürede etki göstermektedir. Karın çatlaklarınız şayet hızlı kilo alıp vermekten kaynaklanıyorsa, bu karın çatlaklarından kurtulmanız daha kolay olabilmektedir. Ancak karın çatlaklarınız gebelik sonrası oluşmuş ise, bu tür karın çatlaklarını yok olması daha uzun zaman almaktadır. (Cosmoturk)

SAC NASIL YIKANMALI?

Saç nasıl yıkanmalı ?

Saçlarınız donuk mu görünüyor? Saç maskesinden istediğiniz etkiyi alamıyor musunuz?
Saç kremi kullanmaktan korkuyor musunuz? İşte soruların yanıtları ve daha fazlası...

Saç yıkamanın en iyi yolu nedir?
 
Mümkün olduğunca az miktarda şampuan kullanın. Şampuanı; saç derinize masaj yaparak sürün ve bu sayede kan akışını hızlandırın. Saçlarınızı duruladıktan sonra bir miktar saç kremini saç uçlarınıza sürüp iki dakika bekletin. Saçlarınızı durulayın ve tekrar durulayın.
 
Saçlarımı ne sıklıkta yıkamalıyım?
 
Eğer bir gün saçınızı yıkamadan durabiliyorsanız; iki günde bir yıkayın. Kışın daha az yıkamaya çalışın çünkü kış mevsiminde hem hava daha kurudur hem de merkezi ısıtma sistemleri saçınızı nem yönünden zayıflatır.
 
Saçlarımı iki kere şampuanlamam şart mı?
 
Eğer her gün ya da iki günde bir yıkanma alışkanlığına sahipseniz; saçlarınızı yalnız bir kere şampuanlamanız yeterlidir. Bu sayede saç derisindeki doğal yağları da korumuş olursunuz.
 
Saçlarımı düzenli yıkamama rağmen saçlarım neden donuk görünüyor?
 
Saçtaki donukluğun genel nedeni yetersiz durulamadır. Biraz şampuanla saç derinize 30 saniye boyunca masaj yapın ve durulama işlemini üç defa tekrarlayın.
 
Saçlarımın hafif ıslak kalması zararlı mıdır?
 
Saçlarınızı sıcak fönle tamamen kurutmak, saç tellerinizin kırılmasına yol açar. En doğrusu saçlarınızı hafif nemli bırakıp kendi kendine kurumasını beklemektir.
 
Saç kremi kullanmak zorunda mıyım?
 
Saç türünüze göre krem ihtiyacı değişiklik gösterebilir. Kuru, uzun ve kalın telli saçlarınız varsa; her yıkamada saç kremi kullanmaya özen gösterin. İnce telli ve normal saçlarınız varsa; haftada bir kez kullanabilirsiniz.
 
Saç maskelerini nasıl uygulamalıyım?
 
Bitkisel ya da kozmetik saç maskelerinden en iyi performansı almak için maskeyi saçlarınıza uyguladıktan sonra sıcak havlu sarın. Bu sayede maskenin içeriğindeki etken maddeler; saçlarınıza daha iyi nüfuz edecektir.

KADINLARDA GOGUSLER NEDEN SARKAR

Göğüsler neden sarkar?

Göğüslerde sarkma sadece yaşlanma sonucu değil çeşitli nedenlerle meydana gelebilir.
Meme dokusunu yerinde tutan bağlar zamanla çeşitli faktörlerden dolayı gevşeyebilir ve meme dokusu ile etrafını saran deri arasında uyumsuzluk olabilir. Sorun meme dokusuna, deriye ya da her ikisine birden ait olabilir. Sonuçta adeta içi boş görünümlü sarkık meme ortaya çıkar.

AŞIRI KİLO ALIP VERME

Aşırı kilo alıp vermelerle memelerde meydana gelen volüm değişiklikleri cildin esnekliğini olumsuz etkileyerek memelerin sarkmasında önemli bir rol oynar.

HAMİLELİK

Emzirme döneminde meme dokusu sütle dolduğu için deri ve aradaki bağlarla birlikte büyür. Emzirme sonrasında süt üretmeyen meme dokusu gebelik öncesi durumuna geri döner ancak cilt ve bağlar artık eski sıkılıklarını ve diriliklerini kaybetmişlerdir. Bu nedenle de hamilelikten sonra memeler normale dönen meme dokusu etrafındaki gevşek cilt nedeniyle sarkar.

Bazen de bilinmeyen nedenlerle memelerde sarkıklık olabilmektedir. Bu durumda ailesel yatkınlık çoğu zaman ön plana çıkmaktadır.

GUZEL BACAKLARA NASIL KAVUSURUM?

Sağlıklı Ve Güzel Bacaklar…

Bir kadının bacakları onun çok değerli bir varlığıdır ve onların güzelliğini, sağlığını korumak için ciddi bir bakım gerekir. Günün sonunda varisli damarları, örümcek damarları, hatta basit bacak ağrıları olanla .Burada size, bacaklarınızı şımartmanız için bazı kolay ipuçları göstereceğiz.
 
Güzel Bacaklarım Olduğundan Nasıl Emin Olacağım?

Bacaklarınızın, güzel bir şekle sahip olması için öncelikle istikrarlı bir egzersiz programına sahip olmanız gerekir. İnce bileklere ve dizlere sahip güzel bacaklar kolay görülmez. Anatomik mükemmellik kemiklerin yerleştirmenin yanı sıra kişinin ağırlığına dayanmaktadır. Buna karşılık, genel şekli ve görünümü bacaklardaki yağ ve kasların uyumuna bağlıdır. Uygun egzersiz, pürüzsüz ve mükemmel şekilli bacaklara sahip olma yönünde en önemli adımdır.

Öncelikle Sağlığınıza Dikkat Etmelisiniz

Özellikle uzun saatler ayakta çalışan bayanlarda bacak ağrıları, karıncalanma gibi durumlar sık sık yaşanan sorunlardır. Günün çılgın bir şekilde akıp giden hızının da olumsuz bir etkisi vardır ve sağlıksız bacaklar bu durumdan en çok zarara uğrayanlardır. Özellikle geeleri, bacaklarda ve ayaklarda kombine ağrılarla karşılaştığınızda, bu durum bacak sağlığınızda bozukluklar olduğunun nedeni olabilir. Bu duruma dikkat edilmeli ve kötüleşiyor ise hemen tedavi edilmelidir.

Bacak yaralanmaların tek nedeni, yüksek topuklu ayakkabılar giymek tabiki olamaz. Alkol alımı, sigara ve dengesiz beslenme yatkınlığında olanlarda bacak ağrıları görülebilir, tüm ağırlaştırıcı faktörler zayıf kan dolaşımına, selülit ve çatlakların daha belirgin bir görünüme neden olur ve hatta bacak arterlerinde paptlama görülebilir.

Güzel Bacaklar İçin İpuçları

Daha sağlıklı ve daha biçimli bacaklara sahip olmak için temel adım , koşu ve atlama sporları yapabilmektir. Güzel ve mükemmel bir tonda bacaklar sürekli egzersiz yoluyla elde edilebilir. Bu egzersizler kas, düzgünlük ve elastikiyet elde etmek için yardımcı olur. Aynı zamanda genel olarak bütün vücuda yarar sağlar, düzgün ve gelişmiş bir kan dolaşımı oluşturur. Egzersiz için eğitim kursu orta ve düzenli olarak belirli bir süre yapılmalıdır. Örneğin, bir ay boyunca yoğun ve titiz bir çalışma ve sonrasında sürekliliğin olmaması durumu faydasız olacaktır.

Bu rutin bir iş olmalıdır.”Bacaklarımı günün sonunda ağır ve şişmiş hissediyorum.” Bu da en çok şikayet edilen durumlardan biridir. Belki de bu duruma yüksek topuklu ayakkabı (ideal topuk uzunluğu üç santimetreden fazla olmamalıdır) ya da sıkı ayakkabı giymek neden olur. Bu durumda, şişliği hafifletmek için öğleden sonra soğuk su, tuz ve kabartma tozu içeren bir leğende ayaklarınızı ıslatabilirsiniz. Veya iki avuç dolusu iri tuz ve kabartma tozunu, soğuk su ile dolu bir leğende karıştırıp, en az 5 dakika boyunca ayaklarınızı ıslatabilirsiniz. Sonra ayaklarınızı iyice kurulayıp, ayak tabanı ve ayak bileklerinden başlayarak, özel bir krem kullanarak ayaklarınızı ovabilirsiniz.

Size yoğun bir günün ardından yorgun bacaklarınızı rahatlatmak için son derece etkili olan bir başka tedavi yöntemini veriyoruz.

Koltuğa oturun ve bacaklarınızı bir sandalyenin üzerine uzatın, veya yatağınıza yatın ve bacaklarınızı duvardan yukarı doğru kaldırın, yoksa bunlar size zor mu geldi? Daha basit olanıda var tabiki.Uyurken bacaklarınızın altına bir yastık koyun ve bacaklarınızın vücudunuzdan biraz daha yukarda olmasını sağlayın. Bu eylem, kasların gevşemesine izin verir ve kan dolaşımını artırır. Ve sonrasında,şiş ayak bileklerinizin rahatlamış olacağından emin olun!

Etiketler: ağır ve şişmiş bacaklar, ayak sağlığı, bacak alterleri, bacak egzersizi, bacak sağlığı, bilek şimesi, güzel bacaklar, mükemmel bacaklar, pürüzsüz bacaklar, sağlıklı bacaklar, selülit, şiş ayak bilekleri, varis, varis tedavisi

KURU CILDE BOGURTLEN MASKESI TARIFI?

Hem cilde, hem saça böğürtlen maskesi!

Böğürtlen maskesiyle kuru cildinize veda edin...
Dağlarda büyüyen bu bitkinin güzelliğe etkisi artık bilinen bir gerçek. Cildi yaşlandırıcı etkilere karşı koruyor. C vitamini içeriyor. Bu küçük meyvenin yağı da var.

Böğürtlen yağı cilde ve saçlara canlılık kazandırıyor. Peeling şeklinde baz yağlarla karıştırılıp vücutta da güzellik sağlamak için kullanılıyor. Saç diplerine parmaklarınızla yedirdiğinizde etkili bir saç bakımı sağlıyor.

Maskenin yapılışı:
5 tane iri böğürtleni ezin. İçine süt koyarak, lapa hale getirin. Gece yatmadan önce tertemiz cilde maske olarak sürün. Uzanın ve hiçbir şey düşünmeden yarım saat dinlenin. Su ile maskenin temizliğini yapıp, uyuyun.

Yağlı ciltlere sahip olanlar ise bu bitkinin yapraklarından da faydalanabilirler. (ElmaElma)

10 ADIMDA SELULITLERDEN KURTULUN?

10 adımda selülitlerinize veda edin!

Selülit artık korkulu rüyanız olmasın...

Aldığımız küçük önlemlerle korkulu rüyamız selülitten kurtuluyoruz!

 • Beyaz ekmek yerine kepek ekmeği tüketin.
 • Süt, peynir yoğurt kullanırken light ürünleri tercih edin.
 • Doğal şeker yerine tatlandırıcı kullanın.
 • Sofranızdan yeşil sebze ve meyveyi eksik etmeyin.
 • Kırmızı et yerine beyaz et tüketin.
 • Katı yağlardan uzak durun, zeytinyağı kullanın.
 • Kızartma yerine ızgara, buğulama, haşlama ya da fırında pişirme yöntemlerini deneyin.
 • Yağlı, şekerli ve unlu pastane mamullerini hayatınızdan çıkarın.
 • Kuruyemiş, sakatat, şarküteri ürünlerinin yanı sıra sos ve kremalardan da uzak durun.
 • Kan dolaşımını engelleyen, oksijen oranını azaltan sigara alışkanlığınızdan kurtulun. (iVillage)

YUZUN MAKYAJ BOLGELERI?

Yüzde hangi kısımlara hangi makyaj malzemesinin kullanmamız gerektiğini gösteren çok iyi bir tablo.
YUZUN HANGI BOLUMUNE NE SURULUR-UYGULANIR

TAGS:Yuzun Makyaj Bolgeleri- Makyaj Malzemeleri - Makyaj, Makyaj Sırları, Makyaj Oyunları, Gece Makyajı, Makyaj Dersleri, Profesyonel Makyaj Eğitimi, Estetik, Makyaj Resimleri, Göz Makyajı, Makyaj Malzemeleri, Gelin Makyajı, Makyaj Ürünleri, Kalıcı Makyaj, Makyaj Kursları, Yüz Makyajı

HANGI TIP EGZERSIZ KALCA ERITIR-SIKILASTIRIR-GUZELLESTIRIR?

Kalça Eritme Egzersizi Nasıl Yapılır?

Kalçalarımız gerek yeterli yürümemekten, gerekse masa başında çalışanların koltuklarında kalça byümesine engel olamamasıdır.Hayal ettiğiniz kusursuz ve sıkı kalçalara sahip olmak uygulayacağınız basit egzersizlerle çok kolay! İşte uzmanlarınsıkı kalçalar için tavsiyeleri…

Son günlerde çok moda olan kalça kaldırma ya da dikleştirme aslında herkesin merak ettiği bir konudur. Celebrity Fitness eğitmenlerinden Japonya Miss Fitness’ı Miho Araki ile squat hareketi ile nasıl sıkı popolara kavuşabileceğimizi anlatıyor.

Kalçaları sıkılaştırmak, popo kaldırmak, basenleri ve bacakları sıkılaştırarak kuvvetlendirmek için alt ekstremite için en efektif harekettir. Tek harekette en çok kalori yakabileceğiniz hareketlerin başında gelen çömelme veya diğer adıyla squat vücudun en büyük kas gruplarından biri olan bacak kaslarını çok etkili bir şekilde çalıştırır fonksiyonel bir egzersizdir. Günlük yaşamı kolaylaştırır, yataktan kalkarken merdivenden çıkarken kullandığınız kas gruplarıyla aynı kas grupları çalıştırır.

Kalça sıkılaştıran egzersizler

Dizler hafif bükülü bir şekilde düz ayakta durun. Ayaklarınızı kalça genişliğinde açın. Parmak uçları karşıya baktığından emin olun.

Dirseklerinizi bükün ve her iki kolunuzu da boksör pozisyonunda tutun.

Dik durun; kulak, omuz ve kalça tek çizgide olsun. Dizlerinizi bükerek squat pozisyonunda oturun. Bir sandalyede oturuyormuş gibi.

Daha ileri zorlayıcı bir egzersiz için oturma pozisyonunda vücudunuzu geriye doğru alçaltın.

Vücut ağırlığınızı parmak uçlarına değil topuklara vererek vücut ağırlığınızı dengeleyin.

Dizlerinizi parmak uçlarınızı geçmeyecek şekilde ayak bileğinizin hizasında tutun.

Aşağı squat yaparken nefes alın, kalçalarınızı sıkarak ayağa kalkarken nefes verin.

Ağırlığı poponuza ve bacaklarınıza vererek çömelin. 1 saniye bekledikten sonra yavaşça doğrulun. 2 set olarak 8-10 tekrar yapmanız yeterli olacaktır.


Etiketler: güzel kalçalar foto, güzel kalçalar için egzersiz, güzel kalçalara nasıl sahip olunur, güzel kalçalara sahip olmak, kalçaları sıkılaştırmak, kalçaları sıkılaştırmak için, sıkı kalça hareketleri, sıkı kalça ve bacaklar, sıkı kalçalar için, sıkı kalçalar için egzersiz
 

HANGI TUR EGZERSIZLER GOBEK ERITIYOR?

Göbek Eritme Egzersizi (RESİMLİ ANLATIMLI)Göbek nasıl eritilir?

 Göbeğimi eritmek istiyorum ama nasıl yapacağımı bilmeyenler için sitemizde diyet programları mevcuttur. Ama spor ve egzersizle desteklenmesi şarttır. Göbek eritmek için faydalı egzersiz arayanlar için resimli göbek eritme egzersizleri.

Resimli Göbek Eritme Hareketleri
Göbeğinizi eritmek ve düz bir karına sahip olmak için, aşağıdaki hareketleri tavsiye ediyoruz. Hareketleri yaparken karnınızı gevşek bırakmamaya özen göstermelisiniz. Burada size bir tiyo verelim. Örneğin otururken karın kasınızı kasılı tutun, nefes alın, on saniye içinizde havayı tutun sonra bırakın. Ayrıca yolda yürürken karın kaslarınınızı kasarak yürürseniz, göbek eritmek için faydalı olacaktır.

Karın kaslarınız kasıl ıtutmayı alışkanlık haline getirmenizde fayda var. Bu alışkanlık aynı zamanda duruşunuz düzeltmeye de yarayacaktır. Karın kaslarınızı gevşek tutmazsanız, aşağıdaki hareketlerden büyük fayda görebilirisiniz.

Göbek Eritme Hareketleri 1. Hareket


Şimdi yapacağımız iki hareket birbirine benziyor. Başlangıç pozisyonu için sırt üstü yere uzanıyoruz.


Avuç içlerimizi yere yapıştırarak ellerimizi iki yanımıza koyalım. Sol dizinizi hafifçe kırarak sağ bacağınızı gergin halde yukarı doğru doksan derece kaldırın.

Bu halde iken iki elinizle sağ dizinizi tutun. Sol bacağınızı gergin olarak kırk beş derece kaldırın. Öne doğru seri şekilde 8 küçük esneme yapmaya çalışın. Sonra başa dönün ve aynı hareketi diğer bacağınızla da uygulayın.

İkinci hareket için de ilk durumdaki pozisyonumuzu tekrar alıyoruz.

Sol dizinizi hafifçe kırarak sağ bacağınızı gergin halde yukarı doğru doksan derece kaldırın. Bu sefer sağ bacağımızı gerip kaldırmak yerine, ellerinizi diz hizasında ileri uzatarak yine 8 kez esneyin.


Etiketler: göbek eritme egzersizleri, göbek eritme hareketleri, göbek eritme hareketleri resimli, göbek eritme yöntemleri, karın eritme hareketleri resimli

BURUN AKINTISI NASIL ONLENIR?

Burnunuzun akmasını nasıl durdurursunuz?

  Mevsimin tam olarak belli olmadığı, havaların ısınmaya yeni başladığı bugünlerde havalara aldanmamalıyız. Grip ya da soğuk algınlığının tam zamanı.Eğer burnunuz akıyorsa, bunu durdurmak mümkün. Ehow isimli internet sitesinde yer alan habere göre, burun akıntısını önlemek için bunları yapmalısınız.

1. Antihistamin alın: Reçetesiz antihistaminler, özellikle alerji nedeniyle oluşan burun akıntısına iyi gelir. Ancak uyku veren antihistaminler yerine uykunuzu getirmeyenleri tercih edin.

2. Eğer burnunuz virüs ya da soğuk algınlığı nedeniyle akıyorsa, soğuk algınlığı ilacı kullanın. İlacı reçetesinde belirtilen şekilde kullanın.

3. Burun spreyi kullanın. Tüm eczanelerde bulabileceğiniz burun spreylerini doğrudan burnunuza püskürtün. Burnunuz aktığında, burnunuzun içindeki doku şişmiştir. Burun spreyleri dokuyu iyileştirerek bu şişliği azaltmaya yardım eder. Ancak bu burun spreylerini sadece birkaç gün için kullanabilirsiniz. Uzun süre kullanırsanız, burun akıntınız daha da kötüleşir.

4. Uyurken odanızda bir nemlendirici bulundurun. Nemli hava mukusu inceltirken, kuru hava da burun akıntısını kötüleştirir. Nemlendirici kullandığınızda kuru daha fazla nemlenecektir.

5. Bir çay kaşığı tuzu 1 fincan ılık suyun içine atıp karıştın. Bu karışımın birazını damlalığın içine koyun. Başınızı geriye doğru yatırın ve burnunuza birkaç damla bu karışımdan damlatın. Burnunuzu tam olarak temizlemek için bu süreci birkaç kez tekrar edin. Aynı zamanda eczaneden de tuzlu su spreyi alabilirsiniz.

6. Küçük bir parça zencefil kökü çiğneyin. Kökten gelen suyu yutun. Evde yapabileceğiniz bu tedavi dolaşımı artırır ve mukusu azaltır. Burnunuzun akması durana kadar bu süreci günde 3-4 kez tekrarlayın.

EVDE GUZELLIK MASKESI NASIL YAPILIR?

Evde yapılabilen doğal maskeler!
 
Evde yapabileceğiniz doğal maskeleri kaçırmayın....

Yüz Temizleme Losyonu

Malzemeler

- 1 kaşık biberiye
- 2 kaşık kurutulmuş papatya çiçeği
- 4 bardak su

Biberiye ve papatya suda 15 dk kaynatılır. Karışım soğuduktan sonra süzülerek bitki parçalarından arındırılır. Kalan temiz sıvı bir kaba alınır. Yüzünüzü bu karışımla yıkarsanız biberiye cildinizdeki mikropları öldürmeye papatya da parlaklık kazandırmaya yardımcı olur.

Cildiniz için Yumuşatıcı

Malzemeler

- 100 gr gül suyu
- 100 gr parafin

Parafin bir kapta kısık ateşte eritilir. Üzerine gül suyu eklenir. Karışım biraz ısıtıldıktan sonra şişeye alınır. Bu karışımı uzun süre muhafaza edebilirsiniz. Kullanmadan önce şişeyi çalkalamayı unutmayın. Birkaç uygulamadan sonra cildinizin yumuşadığını hissedeceksiniz.

İpekci Bir Cilt İçin

Malzemeler

- 1 kaşık hindistan cevizi yağı
- 1 kaşık badem yağı
- 15 gr balmumu
- 2 çay kaşığı salatalık özsuyu
- 2 damla esans

Esans dışındaki bütün malzemeler bir kaba konur ve orta ateşte balmumu eriyene kadar ısıtılır. Karışım iyice erdikten sonra 2 damla esans damlatılır.(hangi esansı isterseniz kullanabilirsiniz) Hepsi karıştırıldıktan sonra ateşten alınır ve muhafaza edileceği kaba konur.

Sirkeli Saç Toniği

Malzemeler

- 30 gr ısırgan yaprağı
- 1/2 litre saf su
- 1/2 litre sirke
- 20 gr atkuyruğu

Atkuyruğu bitkisi ufak ufak parçalanır ve diğer malzemelerle birlikte cam bir kaba konur. İki saat bekledikten sonra karışım süzülür. Arzu edenler karışımın hoş kokması için içine birkaç damla lavanta esansı damlatabilir. Süzülen karışım cam şişede saklanır. Bu tonik saçlarınızın uzamasına, kepeğin önlenmesine ve saç tellerinin güçlenmesine yardımcı olur.

Salatalık Maskesi

Malzemeler

- 1 orta boy salatalık
- 1 yumurta sarısı
- 2 tatlı kaşığı süt tozu yada 3/4 fincan süt

Salatalık kabukları soyulmadan dilimlenir ve diğer malzemeler mikserde iyice çırpılır. Krem haline geldiğinde bir kaba boşaltılır ve yüze süzülür. 20 dakika bekledikten sonra ılık suyla temizlenir.

Dudak Bakımı

Malzemeler

- 1 küçük soğan
- 2 diş sarımsak
- 1 avuç nane
- 2 bardak su

Soğan ve sarımsaklar parçalanıp suda haşlanır. Karışım süzülür ve içerisine naneler atıldıktan sonra 15-20 dakika demlenir. Karışım tekrar süzülerek elde edilen sıvı dudakları temizlemek için kullanılır

SAGLIKLI GUZEL SACLAR ICIN NE YEMELIYIM?

Sağlıklı saçlar için mutlaka bu besinleri tüketin...

Avokado: 25'in üzerinde zaruri besin maddesiyle dolu olan avokado, E ve B vitaminleri bakımından da zengindir. Pahalı nemlendiricinizin yerine olgunlaşmış bir avokadoyu tercih edin ve en sevdiğiniz temizleyicinizi kullandıktan sonra ıslak saçınıza uygulayın ve birkaç dakika bekleyin. Daha sonra iyice durulayın, temiz, ferahlamış ve parlak saçlara sahip olun.

Fasulye: İyi birer B6 vitamini ve folik asit kaynağı olan fasulyelerde ayrıca magnezyum, sülfür ve çinko gibi mineraller de bulunuyor. Vitamin ve protein kaynağı olarak öğle yemeklerinizde siyah fasulye tüketin. Böylece saçlarınız gün boyu parlak olsun.

Hindistan cevizi yağı: Stresin yatıştırılmasında ve kırışıklık giderici olarak da kullanılan Hindistan cevizi yağı ile saçlarınıza haftada birkaç kez masaj yapın. Böylece saçlarınız kepekten, kırılmalardan ve koparak kaybolmalardan kurtulmuş olur.

Süt ürünleri: Sadece kemikleri güçlendirmeyen süt ürünleri içeriğindeki kalsiyum, D ve B12 vitaminleri sayesinde saçlarınızı da güçlü tutar. Saçlarınızın parlaması ve güçlü olması için az yağlı süt ve köy peyniri tüketin.

Yumurta: Günlük protein ihtiyacınızı karşılamak için yumurta ucuz bir yoldur. Qahalı bir organik şampuan almak yerine doğal bir yumurta şampuanı ile saçlarınızı temizlersiniz ve parlamasını sağlarsınız. Yumurta sarısıyla saçlarınıza masaj yapın ve 10-15 dakika bekledikten sonra ılık suyla iyice durulayın. Saçlarınız ışıltılı bir temizliğe sahip olacak, paranız da cebinizde kalacak

Pisi balığı: deniz ürünleri zayıf kalmanın ve kalbinizi sağlıklı tutmanın en iyi yoludur. Ayrıca balık saçlarınıza da faydalı olabilir. Diğer deniz ürünlerine göre daha fazla demir içeren bu balık türü saçlarınızı güçlendirir.

Bal: Sütünüze tat veren bal, saçlarınıza da parlaklık verir. 2/3 su bardağı zeytinyağı ile 2 yemek kaşığı balı karıştırın, saçlarınıza masaj yapın, yarım saat kadar ılık havluyla sarın ve daha sonra ılık suyla durulayın.

Bezelye: saçlarınızın parlak ve kuvvetli olması için ihtiyacı olan karbonhidrat ve potasyum ihtiyacını karşılamanın mükemmel yollarından biri de bezelyedir. Bezelye diğer yeşil sebzelerden daha fazla kalori içermesine rağmen, bu besleyici gıda sizi tok tutar ve saçlarınızın sağlıklı olmasını sağlar.

Hindi: Yağsız proteinle dolu olan hindi mükemmel bir demir kaynağıdır, böylece saçlarınızı güçlü ve sağlıklı yapar. Biftekten daha az kaloriye ve yağa sahip olan hindi, etten daha fazla tüketilebilir. Böylece beslenmenize daha fazla protein alabilirsiniz.

Ceviz: Mükemmel bir E vitamini kaynağı olan ceviz, saçlarınızın parlak ve ışıltılı olması için ihtiyacı olan yağları sağlar. Ayrıca ceviz pahalı saç rengi tedavisi için de kullanılabilir. Cevizi blender'den çekin ve sıcak suda kaynatın, süzün, soğutun ve saçlarınıza 20 dakika süreyle uygulayın. Ceviz karışımı saçınızdaki doğal renklenmeyi korur, saçınızın beyazlamasını geciktirir.

KIVIRCIK SACA NASIL SEKIL VERILIR?

Kıvırcık saçlılar saçlarına nasıl şekil verebilir?


Siyah saçla ilgili bilgileriniz arttıkça pek çok çeşidi olduğunu göreceksiniz. Siyah saç, kimisinde düzken, kimisinde hafif dalgalı ya da kıvır kıvır olabilir. Bukle boyları küçücük olabileceği gibi kocaman da olabilir. Ancak hepsinin bakımı aynıdır.

Abartıya kaçmadan buklelerinizi sergilemek ister misiniz? Aşağıdaki 5 püf noktası bukleleriyle övünmek isteyen herkes için uygun…

Duşta Şampuan Sürün

Şampuan sürmek saçlarınıza bakmanın ve onları temizlemenin en doğru yoludur çünkü buklelerinizi aşağı doğru çeker. Buklelerinizle ne kadar oynarsanız o derece kabarırlar. Saçlarınızı aşağı doğru sarkıtıp yıkamak yerine, duşun altında kafanızı dik tutarak yıkamaya çalışın.

Saçınızı Nemlendirin

Dağılmayan kalıcı buklelerin sırlarından biri onları nemli tutmaktır. Nemlendirmek için yağ içeren ürünler yerine bakım kremleri kullanın ve derinlemesine bakım uygulayın. Unutmayın, kuru buklelerin dağılması çok kolay olur.

Ürünleri Saçınız Islakken Uygulayın

Şekil verme aşamasına geldiğinizde saçınızın olabildiğince ıslak olmasına dikkat edin. Şampuan ve bakım kremi sürdükten sonra havluyla kurulamayın. Saçınızdaki fazla suyu sıkın ve havluyu omuzlarınızın üzerine koyun.

Duştan çıktıktan sonra, şekil verici ürünleri kullanmaya başlayın. Eğer saçlarınız bakım ürünü yokken kurumaya başlamışsa, o şekilde kurumaya devam etsin. Saç ıslakken ürünü sürmek bukleleri sabitleyecektir.

Bukleler kümeleşmeye bayılır. Saç ıslakken, geniş ağızlı bir fırçayla fırçalayabilir, tarayabilir ya da parmaklarınızla açabilirsiniz. Bir buklenin diğeri üzerine binmeye çalıştığını fark edeceksiniz. En iyisi bukleleri doğal haline bırakmaktır.

Saçınızı Bölümlere Ayırın

Kullandığınız ürünlerden olabildiğince yararlanmak istiyorsanız, saçlarınızı bölümlere ayırmanız gerekir. Saçınızın sıklığına göre iki bölüm de olabilir sekiz bölüm de…

Ayırdığınız bölümleri küçük tokalarla tutturun. En kolayı saçın arkasından başlamaktır. Ayırdığınız bölümlerden her birine, köklerden uca doğru ürünü uygulayın. O bölümle işiniz bitince, diğerine geçin. Saçı bölümlere ayırmadan ürünü uygularsanız, üstteki bukleler iyi şekil kazanırken, alttakiler dağılır.

Bukleler Sertleştikten Sonra Onları Ellemeyin

Sadece dalgalı saçı olanlar, dalgalarıyla oynayıp onları kıvırcıklaştırmaya çalışabilirler. Kıvırcık olan saçlarınızı ürün kuruduktan sonra tekrar ellemek, buklelerinizin dağılmasına neden olacaktır.

 

 

Etiketler: kıvırcık, saç bakımı, şekil, saç, bukle yapma  hepsikıvırcık, şekil, saç bakımı, saç, bukle yapma, perme, bukle, kuaför, saç güzelliği, kıvırcık saç, saça şekil verme, nasıl bukle yapılır, kıvırcık saç bakımı

SEXY-SEKSI KADIN NASIL OLUNUR?

Kadınları seksi yapan 5 etken

Biraz özen ve küçük önerilerle daha seksi bir görünmek sizin elinizde..

Kadınlar için seksi olmak çok zor gözükse de abartıya kaçmadan, küçük şeylerle olduğundan daha seksi görünmesi mümkün.

Kadınları seksi yapan 5’li;

Dudaklar: Kadını en seksi yapan şeylerden biri dudaklar… Dolgun kırmızı ya da parlak, ışıltılı ve çekici dudaklar… Erkek arkadaşınız tutkulu bir öpücüğü asla geri çevirmeyecek.

Koku: Erkek arkadaşınızın başını döndürmek için en etkili şey kokunuz. Çok fazla ağır olmayan, hoş kokular ile asla yanınızdan ayrılmak istemeyecek.

Ten: Yumuşak ve ipeksi bir tene hangi erkek hayır diyebilir? Pürüzsüz ve yumuşacık bir cilt seksi görünmeniz için yeterli bir sebep.

Saçlar: Erkek arkadaşınızı etkilemek için öyle saatlerce kuaförde vakit harcamanıza gerek yok. Doğal bir halde şekillendirilmiş saçlar ya da hafif dağınık topuzlar ile seksi bir görünüme kavuşarak onu etkileyebilirsiniz.

Gözler: Buğulu bakan bir çift göze hiçbir erkek karşı koyamaz. Siyah ve ince sürülmüş eyeliner ve maskaralar ile yapılmış göz makyajı gizemli ve seksi bakışlara sahip olmanızı sağlayacak.

EVDE NASIL GUZELLESILIR-PRATIK TARIFLERI

Evde Güzellik Tarifi

Evde nasıl güzelleşebilirizki demeyin...Oldu ki acele dışarı çıkmamız gerekiyor ve aynaya baktığımızda görünümümüz de değişiklikler yapıp en seri halde, değişiklik, bakım, makyaj, yapıp hızımızı kesmeden kendimizi dışarı atmalıyız. Yapacağımız tek şey bu tarifi okuyarak Evde Hızlı güzel olma ve istediğin formu yakalayabilirsiniz.

Saat 07.00: 10 dakikalık hafif egzersiz ile güne zinde ve güzellikle başlayın..

Yatağınızda yatarken kollarınızı ve bacaklarınızı iyice gerip kaslarınızı çalıştırmaya başlayın. Ardından hareketli müzik eşliğinde durduğunuz yerde koşun. Göğüs ve kollarınızı çalıştırmak için elinize iki ağırlık alın. Göğüs hizasına kaldırıp 20 kez kollarınızı açıp kapayın.

Saat 07.30: Bakımlı saçlar için beş dakika yeter

Duş alırken saç tipinize uygun krem kullanın. Saç kremleri hem bakım sağlar hem de saçlarınızın daha iyi şekil almasına yardımcı olur. Özellikle ince telli saçlar için sunulan hacim veren kremler, sabahları saçlarınızı daha rahat ve kolay şekle sokmanıza yardımcı olur.

Saat 07.45: Cilt maskeleri hızlı yardımcılarınız

Sabah kalktığınızda cildinizin mat ve cansız göründüğünü fark edersiniz. Bunun için hızlı yüz maskelerinden yararlanabilirsiniz. Bu ürünler genelde hızlı ve pratik uygulama şekillerine sahiptir. Cilt tipine uygun ürünler seçebileceğiniz gibi, canlandırıcı yüz maskeleri de kullanabilirsiniz.

Saat 20.00: Buğu ile derin temizlik

Yoğun bir günün ardından cildinizi dinlendirmenin en iyi yolu buğu banyosu. Buhar cildinizi derinlemesine temizler ve gözeneklerin açılıp gece bakımının daha verimli olmasını sağlar. Buğu banyosu için sıcak su dolu bir kaseye bir avuç gül yaprağı ve beş damla gülyağı dökün. Başınızı bir havlu ile örtüp iki dakika bekleyin. Ardından gece kreminizi sürün.

Saat 20.15: Kaşlarınızı yatmadan önce alın

Aslında kaşlarınızı almak için en uygun zaman öğlen saat 12.00'dir. Çünkü kaş alma işlemi en az bu saatte acı verir. Ama siz yine de akşam saatini tercih edin. Böylece cildiniz gece boyunca dinlenir ve şişkinlik iner. Kaşlarınızı alırken bir elinizle göz kısmını germeyi unutmayın. Bu arada işlemden sonra buzdolabında beklettiğiniz göz kremini uygulamak sizi rahatlatacaktır.

Saat 20.30: Kırışıklıklara müdahale zamanı

Son yapılan araştırmalar; cildin en çok saat 20.00'den sonra neme ihtiyaç duyduğunu ortaya koyuyor. Bundan dolayı bu saatte yüzünüze, boynunuza ve dekoltenize kırışıklık önleyici kreminizi bolca sürüp 15 dakika bekletin. Ayrıca gözlerinize de ferahlatıcı bir maske uygulayabilirsiniz.

Saat 21.00: Hızlı bir bakım ayaklarınızı rahatlatır

Özellikle kış aylarında haftada en az bir kez ayaklarınıza bakım uygulamayı ihmal etmeyin. Kapalı ayakkabının yol açtığı sertliklere ve hassaslaşmış bölgelere bu şekilde müdahale edebilirsiniz. Ayaklarınızı 5 dakika ılık sabunlu suda bekletin. Ardından topuk taşı ile sertlikleri giderin. Tırnak diplerinizde bulunan derileri geriye doğru itin. Ayaklarınızı bir havlu ile kuruladıktan sonra kremleyin. Yatarken çorap giymenizde yarar var.

Saat 21.30: Güzellik uykusu için kendinize masaj yapın

Stresli bir gün geçirdiyseniz ve boyun ağrıları çekiyorsanız, iyi bir masajı hak ettiniz demektir. Bunun için boyun ve omuzlarınıza birkaç damla lavanta yağı damlatıp masaj yapın. Ayrıca masaj aletleri de kendinize masaj yapmanızı kolaylaştırır. Masajın ardından 15 dakika küvette yatın. Suyun fazla sıcak olmamasına dikkat edin. 37 derece en uygun ısı. Böylece vücudunuz gevşer ve yatmadan önce rahatlamış olursunuz. Küvetiniz yoksa üzülmeyin. Ilık bir duş da aynı rahatlatıcı etkiyi gösterir. Bu arada yatmadan önce bir bardak ılık süt içmek de daha rahat uyumanızı sağlar. Ayrıca uyku problemi olanlar rezene çayını da deneyebilir. Rezene çayı içeriği ile gevşeyip daha iyi uyumanıza yardımcı olur.

 

CILDI BOZAN 18 DUSMAN?

Cildinizi bozan 18 düşman
 
Uzmanlara göre, doğrudan ya da dolaylı yollardan cildinizin parlaklığını, sağlığını alan, yüzünüzde kırışıklıkların artmasına yol açan birçok neden var. İşte bunlardan bazıları:
  
Kadınlar ciltlerinin güzel, parlak ve sağlıklı görünmesi için doğal veya kozmetik her türlü yolu kullanıyor. Ancak bunlar cilt için yeterli mi? Günlük yaşantınızda dikkat etmeniz gereken birçok konu var. Peki bunlar neler olduğunu biliyor musunuz?

Uzmanlara göre, doğrudan ya da dolaylı yollardan cildinizin parlaklığını, sağlığını alan, yüzünüzde kırışıklıkların artmasına yol açan birçok neden var.

İşte bunlardan bazıları:

Makyaj: Yüzünüzde makyajla uykuya dalmak bakteri enfeksiyonuna ve akneye neden olan tıkanmış gözeneklere yol açabilir. Yastığınızın üzerinde kalan kozmetik kalıntıları hastalanmanıza neden olabilir. Bu nedenle yatmadan önce yüzünüzü mutlaka temizleyin. Ayrıca bağımlısıda olsanız bazı günler makyaj yapmaya ara vererek, gözeneklerin tıkanmasını önleyin, yüzünüzün rahat bir nefes almasını sağlayın.

Su ve kahve: Bol miktarda su içerek cildinizdeki kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz. Daha fazla su içebilmek için suyunuza lezzet vermek için içine portakal ya da limon gibi meyve dilimleri ekleyebilirsiniz. Bunun yanısıra kahve de kuru ciltlerin en büyük düşmanından biridir.

Sivilceleri sıkmak: Çoğu insan yüzünde sivil görmeye katlanamayıp bunları sıkıp patlatır. Ancak cildinizdeki sivilceleri sıkmak ve patlatmak cildinizdeki kiri ve bakteriyi gözeneklerinizi içine gönderir. Bu nedenle sivilceleriniz daha da artar. Elinizden geldiğince sivilcelerinizi sıkmamaya çalışın.

Kilo verme: Birkaç kilo vermek sizin için önemli olabilir, ancak kilolarınızı doğru şekilde verdiğinizden emin olun. Öğün atlamak cildinizin daha hızlı yaşlandırır ve daha hızlı kurutur. Bu nedenle cildinizin sağlığını korumak için beslenme tablonuzda C (portakal), B3(yerfıstığı), E(avokado) ile A (yer elması) vitamini içeren gıdalar olmasına özen gösterin.

Duş almak: İnsanlar sıcak ve uzun duşları sever, ancak bu şekilde cildinizin epiderm katmanının dışını soyarsınız ve cildiniz pul pul olur ve kurur. Duşta cildiniz kızarmaya ve kaşınmaya başlarsa duştan çıkmanız gerektiğini bilmelisiniz. Ancak sudaki klor ve diğer elementlerin neden olabileceği cilt kuruluğuyla savaşmak için duş başlığı filtresi kullanabilirsiniz.

Deneme ürünleri: Çoğu kadın yeni çıkan ürünleri denemeyi sever. Kozmetikler, losyonlar ya da temizleyicilerin deneme ürünlerini hemen denerler. Ancak yüzünüzde beklenmedik bir alerjik reaksiyonla karşılaşmamak için yeni çıkan ürünleri cildinizin küçük bir bölümünde (kolunuz, elinizin üstü gibi) deneyin.

Uzun süre telefonla konuşmak: Saatlerce cep telefonuyla konuşmak çenenizin ve yanağınızın çevresinde kızarıklıklara ve kaşıntıya yol açabilir. Çünkü cep telefonunuzu uzun süre masada, tezgahta ya da çantanızda bırakıyorsunuz. Buralarda bulunan bakteriler de telefonla konuşurken yüzünüze bulaşıyor. Cep telefonunuzu silmek ve cildinizi temiz tutmak için yanınızda antibakteriyal mendiller bulundurun.

Saçlarınıza dikkat: Saçlarınız yüzünüze zarar verebilir. Saç spreyini püskürtmeden önce yüzünüzü örtmek için temiz bir havlu kullanın.

Uykusuzluk: Düzenli olarak uykunuzu almanız sadece dinç görünmenize yardımcı olmaz, ayrıca cildinizi yeniler, cildinizin susuz kalmasını önler. Uykunuzu iyi alamazsanız, cildiniz solgun görünür ve gözenekleriniz tıkanır. Geceleri cildiniz dinlenmek ve kendini onarmak için fırsat bulur. Bu işlemler sürerken ölü cilt hücreleriniz yastığınıza dökülür. Cildinizin sağlıklı olması için yastık kılıfınızı sık sık değiştirmelisiniz

Tuzlu yiyecekler: Lezzetli atıştırmalıklara dayanamıyorsanız, cildinizin susuz kalmasına yol açabilirsiniz. Beslenmenizdeki aşırı sodyum cildinizdeki nemi emer ve cildinizin kurumasına, solgunlaşmasına neden olur. Bundan korunmak için tuzlu atıştırmalıklardan ve yiyeceklerden uzak durun.

Gözlerinizi kontrol ettirin: Yıllık olarak göz muayenenizi yaptırın. Süresi geçen lens ve gözlük kullanmak gözlerinizi kısarak bakmanıza yol açar. Bu nedenle de gözlerinizin çevresinde çizgiler ve kırışıklıklar oluşur.

Kaşlarınızı çatmayın: Yüz ifadelerinizden kaynaklanan cildinizdeki kasların hareketi yüzünüzde kırışıklıklara yol açabilir. Cildinizin genç kalması ve yüzünüzde kalıcı çizgiler ve kırışıklıklar oluşmaması için kaşlarınızı çatmayın, somurtmayın.

Şeker: Çok fazla şeker tüketirseniz cildinizdeki kolajenler zarar görür ve cildiniz sarkar. Şeker ihtiyacınızı ananas ya da mango gibi organik meyvelerle karşılamalısınız.

Egzersiz yapın: Günümüzde egzersiz hemen her şey için bir çare olarak görünüyor. Egzersiz kan akışınızı artırmaya yardım eder ve yüzünüze sağlıklı bir parıltı verir. Ayrıca vücudu toksinlerden temizler. Düzenli olarak egzersiz yapmazsanız cildinizdeki yaşlanma lekelerinizde artış görebilirsiniz.

Eve gelince hemen temizlenin: Kirlilik sebebiyle havada birçok ağır kimyasallar ve toksinler bulunuyor. Bu nedenle ne zaman güvende olup olmadığınızı bilmeniz çok zor. Cildinizin kaşınmasını önlemek için eve gelir gelmez üzerinizdeki giysileri değiştirin ve yüzünüzü iyice temizleyin. Bunlar üzerinizde kaldıkça cildiniz daha fazla kimyasal emecektir.

Sigara: Sigaranın sağlığınızı bozduğunu hepiniz biliyorsunuz. Bunun yanı sıra sigara pasif içiciler için de tehlikelidir. Sigara içmeseniz de çevrenizde içilen sigara cildinizin sarkmasına ve kırışıklık sürecinin hızlanmasına yol açabilir.

Stres: Stresli ortamlar ve sürekli stres altında olmanız cildinizde akneye, solgunluğa, kaşıntıya ve lekelere yol açabilir. Ayrıca yüz mimiklerinizden kaynaklanan stres çizgileri de zaman geçtikçe yüzünüze iyice yerleşir. Stresten uzak durmak için kitap okuyun, yemek yapın ya da yürüyüşe çıkın.

Klor: Havuzda yüzdükten sonra yüzünüzdeki klor cildinize zarar verebilir. Hatta duş aldıktan sonra bile klor temizleyiciler ve hatta losyonlarla etkileşime geçerek cildinize sıkıca tutunabilir. Kloru etkili bir şekilde cildinizden uzaklaştırmak için, havuzdan çıktıktan sonra her zaman ekstra köpüklü sabun ya da vücut jeli kullanın.

ZAMAN

DUKAN DIYETI NEDIR-NASIL YAPILIR?


Dukan diyeti ile ilgili merak ettikleriniz

Dukan diyeti de Atkins diyeti gibi protein yüklü beslenmeye dayalı bir diyet türüdür

Fransa kökenli diyet ismini diğer diyetlerde olduğu gibi geliştiricisi olan Dr. Pierre Dukan tarafından almıştır. . Bu nedenle hızlı kilo kaybetmek mümkündür. Kolesterol, diyabet gibi bir risk taşıyorsanız yan etkiler gösterebiliyor. Kolesterol ve diyabet gibi hastalığı bulunanlar veya risk taşıyanlara bu diyeti önerilmemektedir. Belirli aşamalardan oluşan bir diyet türüdür. Kendi içerisinde belirli aşamalara ayrılan bu diyette gün sınırı bulunmamaktadır. Ancak diyete başladığınız günden itibaren ne kadar çok süre geçmişse etkisini ve yan etkilerini görme olasılığınız o kadar artmaktadır. Bu nedenle Dukan diyeti yapanlar öncelikle kendilerini sürekli olarak kontrol etmeli ve diyeti doktor kontrolünde bir sonraki aşamaya geçecek şekilde uygulamalıdır.

Dukan diyetinin avantajları:

- Protein bazında kalori sınırlaması yoktur.
- 3 tavuk-4 köfte şeklinde bir sınır yok, ucu açık bırakılmış şekilde sizlere sunulan diyet yönteminde ne kadar – tavuk ne kadar köfte yiyeceğinizi siz belirliyorsunuz.
- Metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlar, bu sayede daha hızlı kilo kaybedersiniz.
- Çok hızlı şekilde kilo vermeniz mümkündür.

Dukan diyetinin dezavantajları:

- Dukan diyetinde yazan aşamalara harfiyen uymanız gerekmektedir.
- Protein konusunda sınırlama getirilmediği için aşırı proteine duyarlılığı olan kişilerde yan etki gösterebilir.
- Bu diyette verdiğiniz kiloları diyet dışarısına çıkarak hızlı bir şekilde alırsınız.
- Dukan Diyetinin Aşamaları

Fransa’da meydana çıkmış ve bir anda tüm dünyada hızlı yayılmayı başarmış etkili bir diyet olan Dukan diyeti belirli aşamalardan oluşmaktadır.

Dukan diyeti 4 ana aşamadan oluşmaktadır.

Dukan diyetinin 4 aşaması

1.Aşama: Dukan diyetine başladığınız andan itibaren sadece ve sadece protein içeren malzemeler tüketiyorsunuz. Proteinin en çok bulunduğu besinler arasında ise Et, balık ve yağı olmayan süt ve süt ürünleri yer alıyor. Bu aşama 10 gün sürüyor. Yani 10 gün boyunca sadece protein tüketmeye çok dikkat ediyorsunuz.

2.Aşama: 2 kısımdan oluşan bu aşamada günleri şu şekilde sıralamanız gerekmektedir:

- Protein ile birlikte sebze günleri
- Sadece protein günleri
(Protein ve sebze günlerinde sınırsız bir şekilde sebze tüketebilirsiniz)

3.Aşama: 2. Aşamanın sona ermesiyle başlayan bu aşama aslında sizi yiyecek konusunda biraz daha rahat bırakan aşamadır. 3. Aşamada her gününüzü protein ve sebze günleri olarak düşünebilirsiniz. Bunun yanı sıra 3.aşamaya geldiyseniz artık kutlama öğünleri denilen sınırsız yiyecek yemenin keyfini yaşayabilirsiniz. Kutlama öğününü yalnızca hafta iki kez olmak üzere kullanmanız tavsiye edilmektedir. Haftanın iki günü karbonhidrat içeren doyurucu yiyecekler yiyebilirsiniz. (Makarna-Pilav- Hamur işi)

4. Aşama: Özgürlük aşaması olarakta adlandırılır. Çünkü artık canınızın her istediğini yiyebilirsiniz. Ancak özgürlüğün de bir sınırı vardır. Bu nedenle de her Perşembe gününü ilk aşamada olduğu gibi protein günü olarak geçirmelisiniz. Haftanın altı günü istediğiniz gibi yiyip içebilirsiniz ancak unutmamanız gereken Perşembe günlerini sadece ve sadece protein günü olarak geçirmenizdir.

4 Aşama ile birlikte dukan diyetini tamamlamış olursunuz ancak; Protein aşamalarında 9 farklı kuralı katiyen uymanız gerekmektedir.

1.Kural: İlk olarak et yemeniz serbesttir, ancak aşırı yağlı etleri yememeniz gerekmektedir. Bu nedenle kuzu eti yemeniz tavsiye edilmez. Bunun yerine dana eti, sığır eti, hindi eti ve tavşan eti tüketebilirsiniz. Etleri pişirirken yağsız olmasına mümkünse fırında veya ocakta haşlanmış veya pişmiş olarak kremasız, sossuz ve yağsız olarak tüketmeye özen göstermelisiniz.

2.Kural: Tavuk eti ve hindi eti gibi kanatlı eti tüketebilirsiniz. Ancak kanatlı hayvan eti tüketirken deriyi yememeye dikkat etmelisiniz. Bunun yanı sıra genellikle tavuk ve hindi gibi hayvanların kanat kısımları aşırı yağlı olmaktadır. Kanat kısımlarına dokunmamak şartı ile her yerini yiyebilirsiniz.

3.Kural: Çok az yağlı olmak şartı ile Jambon tüketebilirsiniz. Şarküterilerden aldığınız tütsülenmiş jambona ise kesinlikle ve kesinlikle dokunmayın.

4.Kural: Sığır eti, inek eti, dana eti, tavuk eti, tavuk ciğeri ve hindi ciğeri tüketebilirsiniz.

5.Kural: Sınırsız şekilde balık tüketebilirsiniz ancak yağda pişirilmemesine ve krema sosu olmamasına dikkat etmelisiniz. Balık tüketiminde konserve ve haşlanmış balık tercih edebilirsiniz. Bu tür balıklar hem daha vitaminli hem de daha sağlıklı olmaktadır.

6.Kural: Denizde bulunan tüm hayvanları tüketebilirsiniz. Genellikle balıkçılarda satılan deniz mahsulleri dukan diyeti içerisinde yasaklılar listesinde değildir.

7.Kural: Günde 2-3 yumurta yiyebilirsiniz, ancak yumurtanın beyazı kesinlikle yasak.

8.Kural: Yağsız olmak üzere süt ve süt ürünlerinin tamamını tüketebilirsiniz, tek dikkat etmeniz gereken meyveli yoğurtlarda aşırıya kaçmamak olacaktır.

9. Kural: Baharatları istediğiniz şekilde tüketebilirsiniz. Ancak tuz tüketiminde dikkat etmenizde fayda var. Limon suyu ve sirkeyi içmemek şartıyla salatalarda ve yemeklerde rahatça kullanabilirsiniz. Sakız çiğneyebilirsiniz ama sadece şekersiz ve tatlandırıcısız sakızlar!

Ek kurallar: Günde en az 1.5 litre su içmeli ve 1.5 çorba kaşığı yulaf tüketmelisiniz, bununla birlikte hızlı bir şekilde yürüyüş yapmaya dikkat etmelisiniz. Yağdan ve yağlı maddelerden sakınmalısınız. Haftanın bir yerine iki gününün sadece ve sadece protein günü olarak belirleyebilirsiniz. Karbonhidrat içermeyen sebzeleri dilediğinizce tüketebilirsiniz. ( salatalık-mantar-enginar- vs) Karbonhidrat içeren sebzeleri az şekilde tüketmeye dikkat ettiğiniz sürece sorun teşkil etmeyecektir.

Sıradan sebze ve protein günü öğün listesi örneği

- Kahvaltı: Çay ya da kahve aşırı tatlandırıcı kullanmamak şartı ile yağsız peynir, hindi eti ve haşlanmış yumurta sarısı
- Ara öğün: Biraz yoğurt ya da yağsız peynir
- Öğle yemeği: Mantar, ton balığı(yağı süzüldükten sonra) kremalı kahve
- Ara öğün: bir dilim jambon ya da somon balığının yanında yulaf kepeği ile yapılmış pankek
- Akşam: Kabak çorbası, sığır eti(yağsız haşlama ve pişirme) yağsız süt ve yumurtanın sarısı ile yapılmış muhallebi.

KOLTUK ALTI BAKIMI NASIL YAPILMALI?


Koltukaltı bakımı nasıl yapılmalı?


İstenmeyen tüylerden kurtulduktan sonra koltukaltlarında oluşan kararmalar tam bir kâbus gibi.

Sıcak ağda, jilet ya da tıraş bıçağı kullanımı koltukaltında kararmalara neden oluyor. Kararmalar dikkat edilmediği takdirde kalıcı olabiliyor. Ancak güzellik denince kadınlar için çözümsüz hiçbir şey yok. Evde kolayca yapabileceğiniz işlemlerle kararmalardan kurtulabilirsiniz.

1 tatlı kaşığı taze sıktığınız limon suyu, 1 tatlı kaşığı elma suyu ve 1 tatlı kaşığı vazelini alıp krem hale gelinceye kadar karıştırın. Koltukaltlarınıza uygulayın ve kuruyana kadar bekletin. Kuruduktan sonra ılık suya yıkayın ve kurutup bebek pudrası sürün. Rengin açıldığını göreceksiniz. Haftada en az 2 defa tekrarlayın. 1 çay kaşığı pirinç unu, 1 çay kaşığı yoğurt ve 1 çay kaşığı asitsiz elma sirkesini karıştırın ve koltukaltlarınıza sürün. Kuruduktan sonra ovalayarak çıkarın ve taze sıktığınız limon suyu ile masaj yapın. Ardından bebek pudrası sürün.

29 Eylül 2012 Cumartesi

TEN RENGIME UYUMLU KIYAFETI NASIL SECICEM?

Ten rengine göre kıyafet seçimi nasıl yapılır?

 Şık görünmek için, ten rengi ile kıyafetlerde seçilen renklerin uyumuna dikkat etmek gerekir. Ten renginin yanı sıra saç ve göz rengi de bedeninize uygun renkleri belirlerken dikkate alınmalı.

Esmer tenli ve siyah saçlılar hemen tüm renklerde giysileri iyi taşırlar. Biraz dikkat çekmek isteyenlere beyaz ya da kan kırmızısı gibi tenleriyle kontrast renklerden faydalanmaları önerilir.

Dikkat edilmesi gereken, tunç ve dore renkler gibi ten rengini donuk gösterecek sarımsı tonlardan kaçınmaktır.

Açık tenliler giyim için ideal tonlarını belirlerken saç renkleriyle uyuma özellikle dikkat etmeli. Açık tenli ve sarışınlar pembe renk konusunda en avantajlı olanlardır.

Toz pembe, bebek mavisi, eflatun, yeşilin birçok tonu, pastel renkler rahatça kullanılabilir. Çok açık renklerden ise kaçınılmalı.

Açık tenli ve kızıl saçlılar ise açık yeşil, sarının koyu tonları, açık turuncu, mercan ve gri-mavi tonlarında giyinebilirler. Mercan rengi de açık tenli kızılların iyi taşıdığı tonlardandır.

Buğday tene en iyi uyum sağlayan renklerin başında mavi ve lila gelir. Buğday tenli ve sarışınlar pembe ve açık mavi tonlarını mutlaka kullanmalı. Kırmızının koyu tonları ile parlak maviler ise mizacı olduğundan sert, kişiyi fazla ciddi göstereceğinden önerilmez.

Etiketler: ten, tene göre, ten rengi, fashion, giyim  hepsiten, tene göre, ten rengi, fashion, giyim, kıyafet renk uyumları, vücut, cilt, giysi, moda, beden, ton, uyumu, giysi seçimi, alışveriş, kıyafet seçimi, tene uygun, kıyafet, renk

GENC KIZLARA SAC MODELLERI NASIL OLMALI?

Etiket:genç kızlara uygun saçlar, alternatif saç kesimleri, kıvırcık saç şekilleri, alternatif saç modelleri, kıvırcık saç modelleri hepsi genç kızlara uygun saçlar, alternatif saç kesimleri, kıvırcık saç şekilleri, alternatif saç modelleri, kıvırcık saç modelleri, alternatif saç, saç, saç güzelliği, güzellik, saç modelleri, alternatif saçlar, farklı saçlar, saç kesimleri, kıvırcık saçlı kızlar, modern kıvırcık saç, modern saç modelleri, kvırıcık saç, genç kızlar için saç modelleri, kıvırcık saç modeli

PARFUM SECMENIN PUF NOKTALARI?NEYE DIKKAT EDILIR?

Parfüm seçerken dikkat!

İşte parfüm seçerken dikkat etmeniz gereken püf noktaları.

Parfümünüzün daha kalıcı olması için parfümünüzle aynı kokuya sahip bir vücut losyonu veya kremi kullanarak parfümünüzü çok ağır olmadan güçlendirebilirsiniz.

Parfümü kullanmanın en iyi yolu onu çıplak tene uygulamaktan geçiyor. Bu teknik ten ile parfüm arasında bir simyanın oluşmasına ve kokunun kisiselleşmesine önayak oluyor. Ten üzerinde ısınan parfüm, vücut ısısıyla yükseldiği için, her zaman giysi üzerine uygulanan kokudan daha kalıcı oluyor.

Aynı parfümün başkasında farklı kokmasının nedeni parfümün ten üzerinde hayat bulması. Bu nedenle kimyadaki kişisel farklılıklar onun nasıl kokacağını büyük ölçüde etkiliyor. Tükettiğiniz yiyeceklerden tutun da cilt tipinize kadar hemen hemen her şey parfümün duruşunu etkiliyor. Her ne kadar genel etkisi aynı olsa da, bazı notalar kişiden kişiye daha fazla veya az hissedilebiliyor. Üzerinizde mutlaka hoşlanacağınız bir parfüm kokusu duyabilmek için onu satın almadan önce mutlaka deneyin.

Erkekler hangi kokulardan hoşlanırlar, hangilerinden nefret ederler diye merak ediyorsanız; mutlu bir hatırayı tetikleyen bir koku onu baştan çıkarmaya yeter. Öte yandan, büyükannesinin pudramsı çiçek kokusu gibi hiç seksi olmayan bir çağrışım onu soğutmaya yeterlidir. Satın almadan önce örnek parfümleri ona da koklatın ve düşüncelerini paylaşmasını isteyin.

Parfüm uygulamadan önce kullandığınız el kremi veya şampuan gibi ürünler bir süre sonra etkilerini kaybederler.  Yani parfümünüz etkisini devam ettirir.
 
Parfüm test ederken, öncelikle alışveriş merkezlerinde bulunan kozmetik mağazalarına daha tenha ve sakin oldukları zamanlarda uğramayı prensip edinin. Böylece kolayca odaklanabilir ve etraftaki diğer parfümlerin karar mekanizmanızı etkilemesini engellemiş olursunuz. Mağazadan ufak deneme boylarını isteyebilir, bunları duştan sonra vücudunuza uygulayıp parfümle gerçek anlamda bağdaşıp bağdaşmadığınızı anlayabilirsiniz.

Parfümün kalıcılığını koruması için bileklerinizin iç kısımları ve boyun gibi bilinen bölgelerin haricinde uzun süre kalıcılık sağlayan ve tahrik edici özelliği bulunan ense bölgesini siz de deneyin.

Parfüm alerjisi ender görülen bir durumdur. Ancak parfümün etkilerine karşı hassasiyet, özellikle de astım hastalarında, daha sık karşılaşılan bir durumdur. Parfüm uyguladıktan sonra başınız ağrıyor veya cildiniz kızarıyorsa, tek notalı bitki yağlarını tercih edin. Bu yağlar karışık içerikli parfümlere göre cildinizi daha az tahriş eder. Ayrıca, konsantre bir parfüm yerine hafif kokulu vücut losyonlarını seçebilirsiniz.

Parfümlere karşı bağışıklık kazanmanız mümkün. Bu durum siz parfümü uyguladıktan üç veya dört dakika sonra kokusunu almamaya başlamanızla ilgili bir durumdur. Ancak etrafınızda bulunanlar parfümünüzün kokusunu net olarak alabilirler. Ayrıca bu parfümü çok sık kullanıyorsanız, bir müddet sonra o aramayı fark etme yetinizi kaybedebilirsiniz. Bu durumun oluşmasını engellemek için parfümü çok sık kullanmamaya dikkat edin.

Gündelik parfümünüzdenn gece kokunuza geçiş yapabilmek için gündüz ve gece kullanacağınız parfümün hemen hemen aynı notalara sahip olmasına ve gündelik kokunuzla karıştığında sizi rahatsız etmeyecek bir karışıma dönüşmesine dikkat edin. Bir numaralı kural ise, gündüz vakitlerinde daha hafif ve taze kokular kullanmaya özen göstermek. Geceleri ise daha şehvetli va baştan çıkaran kalıcı parfümleri tercih etmelisiniz. Örneğin limonlu ve odunsu kokular iyi bir seçenek olabilir.

Parfümün içeriğinde bulunan alkol ve organik bileşenler buharlaşmaya ve kokunun cinsinin değişmesine sebep olur. Ömrünü uzatabilmek için, onu güneş ışığından koruyup, serin ve kuru bir yerde muhafaza etmelisiniz. Sürekli olarak kullanmayacaksanız, parfümünüzü plastik bir torbaya sarıp buzdolabına koyun. Böylelikle fazladan birkaç ay daha tazeliğini korumasını sağlayabilirsiniz. Ancak en iyisi sevdiğiniz parfümü almanızdır.

Fazla uygulanan bir parfümü dengelemek oldukça zor ancak kokusuz bir vücut losyonunu parfümü uyguladığınız kol ve boyun bölgelerinize sürün. Bu losyon kokunun dağılmasını sağlar.

Hangi parfümü ne kadar sıklıkta kullanmalısınız?

Birkaç saatte kaybolan minik moleküllere sahip limon veya çiçek aromalarına sahip hafif kokular üç ile beş saat aralığında ugulanmalı.  Baharatlı odunsu ve vanilyalı notalara sahip ağır parfümlerde ağır moleküller vardır ve  her sekiz saatte bir tazelenmeli.  

iVillage