17 Nisan 2013 Çarşamba

Sarışınlar için makyaj önerileri tavsiyeleri bilgileri tüyoları


Sarışınlar için makyaj önerileri tavsiyeleri bilgileri tüyoları

Sarışınlar için makyaj yapmak her daim zor bir etken olmuştur. Makyaj içerisinde yakalanmak istenen renk bütünlüğü sarışın arkadaşlarımızın işlerini zorlaştırır ve zor durumlar yaşatır. Eğer sizde sarışınsanız ve makyaj yapabilme konusunda sıkıntılar yaşıyorsanız aşağıdaki özel tavsiyelerimize bir göz atmalısınız. Aşağıdaki özel tavsiyelere göz attıktan sonra sizlerde makyaj yaparken renk bütünlüğünü sağlayabilecek ve daha özel makyajlar yapabileceksiniz.

Sarışınlara makyaj önerileri

Sarışınların birçoğu porselen bir bebeğe benzerler. Bu sebeple de pastel tonları tercih etmek gerekir. Ayrıca seçtiğiniz ürünlerin antialerjik özellikte olmasına da dikkat edin. Sarışın bayanlar, fondötenlerini seçerken daha bir dikkatli olmak zorundalar. Fondöten seçimlerinin yanlış yapılması kötü bir görünüme neden olacaktır. Size önerimiz, ten renginizden bir ton koyu olan krem fondötenleri kullanmanız.

Makyaj öncesi muhakkak nemlendirici sürün. Yüz, boyun ve dekolte bölgenize nemlendirici sürmeden makyaja başlamayın. Aksi taktirde hassas olan cildinize zarar vermiş olursunuz.

Far seçiminizi de koyu renklerden yana yapmalısınız. Gözlerinize derinlik ve çekicilik katmak için yüzünüzün ortasından şakaklara kadar koyu far sürün. Tam kirpik üzerine ise açık bir far uygulayın. Göz renginiz açık ise ve kirpikleriniz de sık değilse göz kalemi sürmeyi ihmal etmeyin. Siyah göz kalemi ile kirpikleriniz daha sık görünecektir. Kaşlarınızı da göz fırçasıyla belirginleştirmeniz gözleriniz daha güzel görünmesini sağlayacaktır.

Yanaklar ve dudaklar içinde farınızla uyumlu renkleri kullanmalısınız. Böylece daha yumuşak bir görünüm yakalarsanız. Allığınızı elmacık kemiklerinize, burun, alın ve çene bölgenize yumuşak bir fırça ile sürmelisiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

YORUMLARINIZ EDİTÖR ONAYINDAN SONRA YAYINLANACAKTIR.